Jest porozumienie w sprawie zwolnień w PLL LOT

Jest porozumienie w Polskich Liniach Lotniczych LOT w sprawie odejść w firmy. Spółka poinformowała, że podpisali je z zarządem przedstawiciele wszystkich związków zawodowych.

W pierwszym półroczu 2021 roku narodowy przewoźnik dostosuje zatrudnienie do post-covidowej rzeczywistości. Oznacza to rozstanie z nie więcej niż trzystoma pracownikami. LOT tworzy obecnie około 8 tysięcy miejsc pracy bezpośrednio oraz w związanych z nim spółkach serwisowo-obsługowych. Na mocy zawartego porozumienia, odejdzie do trzystu pracowników, z czego około połowa- w pierwszych dwóch kwartałach tego roku. W ciągu kolejnych dwóch lat ze spółką pożegna się około 150 osób, które osiągną w tym czasie wiek emerytalny.

W pierwszej kolejności przewidziano możliwość dobrowolnego zgłaszania się pracowników chcących odejść ze spółki, w tym osób, które w ciągu najbliższych dwóch lat osiągną wiek emerytalny. W drugiej kolejności odejdą osoby dobrane na podstawie ustalonych przez zarząd i stronę związkową kryteriów. Dla tych pracowników przewoźnik przewidział dodatkowe świadczenia pieniężne oraz działania aktywizujące, które pomogą odnaleźć się na rynku pracy.

Rok 2020 był najgorszym w historii światowego lotnictwa. Według prognoz IATA branża będzie odczuwać skutki pandemii jeszcze przez wiele lat, a poziom ruchu lotniczego z 2019 roku zostanie osiągnięty na przełomie 2024 i 2025 roku.

iar

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię