Pfizer/Biontech zwiększą dostawy szczepionek przeciwko Covid-19 do UE

Koncerny Pfizer oraz Biontech, które wyprodukowały szczepionkę Comirnaty przeciwko Covid-19, poinformowały, że zwiększą dostawy preparatów do krajów Unii Europejskiej. Na wiosnę do państw Wspólnoty trafi 75 milionów dodatkowych dawek.

Producenci zapewnili, że kontynuują prace nad zwiększeniem dostaw począwszy od 15 lutego i dodali, że w I kwartale dostarczą tyle szczepionek, na ile się zobowiązali w umowie z Komisją Europejską. W II kwartale dostarczą dodatkowych 75 milionów dawek. Łącznie Unia Europejska zamówiła 600 milionów dawek szczepionki konsorcjum Pfizer/Biontech.

Jak przekonują Pfizer oraz Biontech, przyspieszenie dostaw będzie możliwe dzięki zwiększeniu możliwości produkcyjnych. Prace nad przyspieszeniem produkcji trwają w fabryce w Belgii. Koncerny zapewniają, że niebawem wrócą do pierwotnego harmonogramu dostaw. Licencję na produkcje szczepionek otrzymał ponadto zakład produkcyjny Biontechu w niemieckim Marburgu. Sieć linii produkcyjnych ma być rozszerzana.

W styczniu Pfizer i Biontech informowali o zmniejszeniu dawek szczepionek, które będą dostarczane do krajów Unii Europejskich. Od dwóch tygodni dostawy preparatów, w tym do Polski, są mniejsze niż zakładano w umowie.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię