Francuscy celebryci apelują o zaostrzenie kar za pedofilię i kazirodztwo

Francuscy celebryci apelują o zaostrzenie kar za pedofilię i kazirodztwo. 162 osoby zwróciły się o to do prezydenta Emmanuela Macrona. Autorzy listu wzywają władze do reakcji na doniesienia o tym, że wiele postaci ze świata kultury i polityki dopuszczało się przemocy seksualnej i gwałtu na nieletnich.

Autorką petycji opublikowanej w dzienniku „Le Parisien” jest pisarka Tristane Banon (fot.), która w 2011 roku wytoczyła proces byłemu politykowi Dominique’owi Strauss-Kahnowi za próbę gwałtu. Pod apelem podpisali się m.in. Juliette Binoche, Dany Boon, Carla Bruni, Didier Deschamps i Jean-Michel Jarre.

Sygnatariusze przypominają, że francuski wymiar sprawiedliwości traktuje pedofilię i kazirodztwo jako wykroczenia. Z tego powodu oskarżeni otrzymują stosunkowo niskie wyroki, zasłaniając się rzekomym przyzwoleniem ze strony ofiar.

Autorzy apelu domagają się, aby stosunek seksualny – także przyzwolony – z osobą poniżej 15 roku życia oraz czyn kazirodczy wobec osoby niepełnoletniej były traktowane jako przestępstwa. „Chcemy, aby surowe prawo odstraszało przed nieakceptowalnymi czynami” – napisano w deklaracji. Autorzy apelu uznali także za „niewystarczające” prace parlamentu nad wprowadzeniem wieku zgody seksualnej w 13 roku życia.

Od miesiąca francuscy intelektualiści, artyści i dyrektorzy prestiżowych instytucji są oskarżani o pedofilię i próby gwałtu. W mediach społecznościowych pojawiły się tysiące wpisów ofiar kazirodztwa i napaści seksualnych domagających się ukarania sprawców.

iar

fot.Screen shot YouTube

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię