Horoskop chiński 2021 – Rok Bawoła

Chiński zodiak porusza się cyklicznie. Jeśli urodziłeś się w roku 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 i 2021 jest to twój rok!

Nowy rok według kalendarza księżycowego rozpoczął się dnia 12 lutego 2021, a skończy się 31 stycznia 2022.

Chiński zodiak składa się z 12 zwierząt. Bawół to drugie zwierzę w 12-letnim cyklu chińskiego zodiaku. Kolejność zwierząt w horoskopie to

 • Szczur,
 • Bawół,
 • Tygrys,
 • Królik,
 • Smok,
 • Wąż,
 • Koń,
 • Koza,
 • Małpa,
 • Kogut,
 • Pies
 • Świnia.

Chińskie słowo „Wół” odnosi się do byków, krów lub innych gatunków bydła, w tym żubrów, bawołów afrykańskich i bawołów wodnych.

Osoby urodzone w roku Bawoła są uparte, wytrwałe, systematyczne i konserwatywne. Nie lubią zmieniać zdania, są metodyczne i godne zaufania. Lubią rzetelność i punktualność. Bawoły to stworzenia spokojne, uczciwe i poczciwe. Ponadto Bawoły mają silną etykę pracy i skupiają się na szczegółach – najlepsze zawody lub kariery dla nich to rolnictwo, polityka, mechanika, inżynieria, architektura, nieruchomości, stolarstwo i produkcja.

Bawół to Yin

Wszystkie chińskie zodiaki mają tożsamość Yin lub Yang. Bawół podlega Yin, tak samo jak Kogut, Królik, Świnia, Wąż i Koza. Opierając się na wierzeniach taoistycznych, każdy obiekt na Ziemi składa się z Yin i Yang. Yin symbolizuje żeński aspekt natury, wrażliwość, intuicyjność.

Bawół rządzi się żywiołem metalu

Metal to niebezpieczny element, gdyż z niego wykuwa się broń i zbroję. Jednak metalowy Bawół będzie panował w żeńskiej energii Yin co da mu więcej spokoju i ustępstwa niż gotowości do walki. Metal również pozostaje w zgodzie z Ziemią – jednym z czterech żywiołów świata. Oznacza to, że nadchodzące miesiące będą bardzo dobre dla gospodarek krajowych i ekonomii świata.

Bawół to pracowity znak

Rok Bawoła to rok ciężkiej i wytrwałej pracy. Bawół oznacza odbudowę i zażegnanie konfliktów.

Bawół to symbol dobrobytu

Podczas panowania Bawoła ciężka praca owocuje dobrobytem, konsolidacją zysków i sukcesami.

Mężczyźni urodzeni w Roku Bawoła

Są solidni i godni zaufania. We wszystko, co robią, wkładają całe serce. Czują się również odpowiedzialni za swoją rodzinę. Jednak ze względu na ich pewność siebie (prawie arogancję) nie pozwalają nikomu łamać swoich zasad. Stawiają dzieciom wysokie wymagania, nawet jeśli są nierealne.

Kobiety urodzone w Roku Bawoła

Są spokojne i delikatne. Nigdy nie poddają się losowi. Zawsze szukają alternatywy. Prowadzi to do życia pełnego walki.

Najbardziej kompatybilne znaki z Bawołem to Szczur, Wąż i Kogut

Stałą ziemską gałęzią Szczura jest woda, a Bawół to ziemia. Mają uzupełniające się osobowości i mają te same cele życiowe.

Wąż i Kogut również dobrze pasują do Bawołu. Węże nie tylko dodają ciepła i romantyzmu, ale także oferują pomoc i wsparcie w pracy. Uczciwi i lojalni, mogą również przyciągać miękkie i kochające serce Koguta.

Najmniej kompatybilne znaki z Bawołem to Koza, Koń i Pies

Ziemskie gałęzie Kozła i Wołu silnie się ścierają. Mogą tolerować wzajemne różnice, ale zawsze będzie napięcie.

Konie mają ducha wolnego i dzikiego i mogą nie mieć poważnego stosunku do życia. To przeciwieństwo osobowości Bawołu. W przypadku Psów trudno jest znaleźć wspólną płaszczyznę.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię