Francuski polityk i miliarder Oliver Dassault zginął w katastrofie śmigłowca. Miał 69 lat

fot.YouTube

Francuski polityk i miliarder Oliver Dassault zginął w katastrofie śmigłowca. Do wypadku doszło w departamencie Calvados na północy Francji. 69 letni Dassault był deputowanym centroprawicowej partii Republikanie i właścicielem dziennika Le Figaro.

Śmigłowiec, którym leciał Olivier Dassault, rozbił się kilka chwil po starcie maszyny, w miejscowości Touques. W wypadku zginął także pilot helikoptera.

Prezydent Francji Emmanuel Macron oddał hołd politykowi w mediach społecznościowych. „Olivier Dassault kochał Francję. Był biznesmenem, deputowanym, lokalnym radnym, dowódcą rezerwowych sił powietrznych: przez całe życie służył państwu” – napisał prezydent Macron. Dodał, że śmierć polityka jest wielką stratą dla Francji. Wyrazy wsparcia rodzinie Dassault przekazali także francuscy deputowani.

Olivier Dassault był jednym z dziesięciu najbogatszych osób we Francji. Przez 26 lat zasiadał w Zgromadzeniu Narodowym jako deputowany prawicowych partii RPR i Republikanie. Do 2011 roku był jednym z dyrektorów w rodzinnej firmie Dassault Aviation – produkującej samoloty wojskowe, między innymi myśliwce Rafale. Obecnie pełnił funkcję zarządcy grupy medialnej Socpresse, do której należy dziennik Le Figaro.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię