W trzecim dniu pielgrzymki do Iraku Franciszek modlił się za ofiary wojny w Mosulu

fot.YouTube

Papież powiedział, że w imieniu Boga nie można zabijać, prowadzić wojny, ani nienawidzić. W trzecim dniu pielgrzymki do Iraku Franciszek modlił się za ofiary wojny w Mosulu, gdzie ekstremiści islamscy popełnili liczne zbrodnie, szczególnie na mniejszościach etnicznych i religijnych.

W 2014 roku miasto zostało opanowane przez bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego. Burzyli kościoły zamieniając je na miejsca egzekucji. W ciągu trzech lat okupacji i prześladowań Mosul opuściło pół miliona mieszkańców, w tym 120 tysięcy chrześcijan.

Papież odmówił modlitwę na placu zniszczonych Czterech Kościołów. „Módlmy się teraz za wszystkie ofiary wojny, a także za nas wszystkich, abyśmy żyli w zgodzie i pokoju niezależnie od religii. W oczach Boga wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami”.

Franciszek powiedział, że tylko niezwłoczne wprowadzenie w życie planu Bożej miłości, pokoju i pojednania pozwoli odbudować Mosul i Irak i uleczyć serca rozdarte bólem. W modlitwie prosił też, aby świadomość tego dotarła do wszystkich.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię