Biden apeluje do migrantów: ” Nie przyjeżdżajcie”

Joe Biden zaapelował do migrantów, aby nie przyjeżdzali na granicę USA. „Nie przyjeżdżajcie. Jesteśmy w trakcie organizowania się, nie opuszczajcie swoich miejscowości, miast i społeczności”. Prezydent zapewnił, również, że migranci są „odsyłani” z granicy.

Apel prezydent pojawia się w momencie, kiedy administracja boryka się z ogromną falą nieletnich bez opieki, na granicy USA z Meksykiem. Media od tygodni informują o panującym tam kryzysie. Wiele z nich dopatruje się przyczyn zwiększenia prób nielegalnego przekraczania w zapowiedziach poluzowania polityki imigracyjnej przez prezydenta Joe Bidena.

Liczba dzieci migrantów próbujących przedostać się do USA stanowi problem, ponieważ ilośc miejsc, w których mogą one przebywać jest ograniczona. W niedzielę rano, ponad 4200 dzieci bez opieki było przetrzymywanych w krótkoterminowych ośrodkach –  podało CBS News.

Obwiniają  Bidena

Republikanie obwiniają Bidena o wycofanie się z twardej polityki imigracyjnej wprowadzonej przez byłego prezydenta Donalda Trumpa. „Kartele wiedzą, kiedy wykorzystać południową granicę i robią to teraz po mistrzowsku” – powiedział w poniedziałek John Katko, członek Komisji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Grupa republikańskich polityków po poniedziałkowej wizycie na granicym określiła sytuację jako kryzysową. Biden przypomina jadnak, że w ciągu ostatnich dwóch lat na granicy również dochodziło do gwałtownych wzrostów. Orzucił oskarżenia, że jest to spowodowane tym, że migranci wierzą w jego pobłażliwość.

Czytaj również: Oświadczenie WHO w sprawie szczepionki AstraZeneca

Administracja stoi w obliczu „dużego wyzwania” na granicy i wykorzystuje „każdy sposób, aby pomóc w rozwiązaniu tego problemu” – przekazała w poniedziałek Jen Psaki, rzeczniczka Białego Domu.

Jakie będą losy ustawy imigracyjnej?

Czarne chmury zawisły również nad kompleksową ustawą imigracyjną, Senator z Illinois, Dick Durbin ocenia, że szanse na jej uchwalenie są małe. Może nie pomóc nawet przewaga Demokratów w Kongresie.

W czwartek Izba rozpocznie się głosowanie nad dwoma projektami ustawy. Dotyczą przyznania obywatelstwa dla nielegalnych imigrantów, którzy przybyli do USA jako dzieci, tzw. “Dreamersi”. Projekt ustawy przyznałby również obywatelstwo imigrantom, którzy posiadają tymczasowy status ochronny z powodów humanitarnych.

Drugi projekt nad którym pochylą się politycy to Farm Workforce Modernization Act, ustanowiłby ścieżkę do legalnego statusu dla imigrantów pracujących w rolnictwie. Ustawa mogłaby zalegalizować do około 325 tysięcy imigrantów  pracujących w rolnictwie

AL

Joe Biden: Putin zapłaci za ingerencję w wybory

 

Czarne chmury nad projektem ustawy imigracyjnej?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię