Illinois: Młody Polak zamordowany w dzielnicy Portage Park

fot. gofoundme.com

28- letni Polak został śmiertelnie postrzelony w dzielnicy Portage Park. W trakcie świątecznego weekendu w Chicago, podczas strzelanin zginęło siedem osób, a 27 zostało rannych.

Do tragicznego zdarzenia doszło w Wielką Niedzielę na parkingu przy 3500 N. Austin Avenue. Około godziny 4:30 po południu Jakub Marchewka wdał się w kłótnię z nieznanym mężczyzną, który wyciągnął broń i strzelił mu w klatkę piersiową – poinformowała chicagowska policja.

Mężczyzna został przewieziony do Loyola University Medical Center w Maywood, gdzie stwierdzono zgon. Śledztwo w sprawie morderstwa nadzoruje detektyw z okręgu piątego.

Z najświeższych informacji podawanych przez media wynika, że powodem kłótni na parkingu było przypadkowe uderzenie w drzwi zaparkowanego obok pojazdu – przekazał ojciec ofiary. Wysiadając  z samochodu 28- latek miał przypadkowo uderzyć w drzwi samochodu stojącego obok, co rozwścieczyło znajdującą się w nim pasażerkę. Kobieta najwyraźniej zadzwoniła do partnera. Wtedy doszło do tragedii.

Na stronie GoFundMe zorganizowano zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów pogrzebu Polaka. Organizatorzy zbiórki napisali: „4 kwietnia w Wielkanoc straciliśmy wspaniałego człowieka przez przemoc z użyciem broni! Jakub Marchewka miał 28 lat i nie zasłużył na to! Był typem osoby, która zawsze będzie Cię rozśmieszać! Staramy się zebrać pieniądze, aby jego rodzina nie musiała  martwić się o pieniądze w tym trudnym czasie! Każda kwota będzie pomocna i zostanie bardzo doceniona!”

Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ 

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię