15-latka śmiertelnie postrzelona przez policjanta. Atakowała nożem

fot.Twitter/@JrCue

Funkcjonariusz policji w Columbus śmiertelnie postrzelił nastolatkę, która zaatakowała nożem dwie inne osoby – wynika z nagrania z kamery funkcjonariusza. Do zdarzenia doszło na kilka minut przed odczytaniem wyroku w sprawie zabójstwa George’a Floyda.

Do zdarzenia doszło w mieście Columbus w Ohio. We wtorek wieczorem policjanci dostali anonimowe wezwanie na ulicę Legion Lane.Nagranie pokazuje jak policjant wysiada z samochodu i podchodzi do grupy Afroamerykanów stojących na podjedzie. Jedna z dziewczyn zaczyna wymachiwać nożem i rzuca się na drugą, która zostaje przyparta do samochodu. Funkcjonariusz krzyczy, „padnij”, następnie padają strzały.

Policjant oddał 4 strzały z odległości kilku stóp. Na chodniku obok dziewczyny znaleziono nóż. Po zdarzeniu słychać jak mężczyzna krzyczy na policjanta: „Nie musiałeś do niej strzelać! To tylko dziecko, człowieku!”..

Nastolatka została przewieziona do szpitala, gdzie stwierdzono zgon.  „Na postawie tego materiału widzimy, że funkcjonariusz podjął właściwe działania w celu ochrony innej młodej dziewczyny w naszej społeczności” – powiedział dziennikarzom.

Jak podają lokalne media dziewczyna najprawdopodobniej pokłóciła się z kimś z domowników i doszło do bójki.

AL

Joe Biden i Kamala Harris rozmawiali telefonicznie z rodziną Floyda (NAGRANIE)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię