Psy i koty zaadoptowane podczas pandemii są zwracane do schronisk w zawrotnym tempie

W całym kraju pojawia się coraz więcej doniesień o niepokojącym trendzie dotyczącym dużej liczby osób zwracających zwierzęta domowe, które adoptowali podczas pandemii.

Coraz więcej obostrzeń związanych z pandemią wygasa, ludzie wracają do „normalnego” życia, a zaadoptowane zwierzęta przestają być potrzebne.
Schroniska w całych Stanach Zjednoczonych odnotowują wyższe niż przeciętnie ilości zwracanych zwierząt. Około rok temu, w tych samych schroniskach nastąpił gwałtowny wzrost liczby adopcji, gdy ludzie stawali w obliczu blokad spowodowanych pandemią.

Dyrektor wykonawczy schroniska Moms and Mutts w Kolorado, Aron Jones, w wywiadzie dla Fox31 powiedział, że wygląda na to że w momencie, w którym harmonogramy ludzi powróciły do normy zmienili oni zdanie na temat posiadania zwierzaka.

„Wprowadziliśmy wiele zmian w naszym procesie adopcyjnym, aby uniemożliwić ludziom zwracanie psów po zakończeniu pandemii” – wyjaśnił Jones. „Ale w ciągu ostatnich czterech miesięcy odnotowaliśmy ekstremalną liczbę zwrotów zwierzaków. Liczba ta jest podwójnie wyższa w porównaniu z normalnym rokiem. Świat się otwiera, ludzie wracają do pracy, zaczynają podróżować, nie są już samotni, więc psy niekoniecznie pasują do ich stylu życia. Zamiast spróbować dostosować posiadanie psa do nowych realiów oni po prostu je oddają.”
Wygląda na to, że wiele osób bez przemyślenia i przygotowania adoptowało czworonogi w zeszłym roku zapominając, że zwierzęta to nie zabawki i adopcja zwierzęcia jest zobowiązaniem na całe życie.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię