Stany, które zaprzestają wypłacania tygodniowego federalnego zasiłku dla bezrobotnych

Po zaskakująco ponurym raporcie o zatrudnieniu oraz coraz częstszych głosach właścicieli firm, że ludzie nie chcą wracać do pracy, gdyż otrzymują zbyt dużo zapomóg finansowych niektóre stany postanowiły uciąć federalną pomoc dla bezrobotnych.

Oto 16 pierwszych stanów kończących wypłaty dodatkowego zasiłku federalnego:

Alabama

Gubernator Kay Ivey ogłosiła, że stan wstrzymuje swój udział w federalnych zasiłkach dla bezrobotnych od 19 czerwca. Alabama wznawia również stanowe wymagania poszukiwania pracy dla odbiorców zasiłku dla bezrobotnych, które zostały wstrzymane przez całą pandemię.

Średni tygodniowy zasiłek w Alabamie wynosi 283 USD. Stopa bezrobocia wynosi 3,8%.

Arizona

Gubernator Doug Ducey powiedział, że stan zakończy 10 lipca wszystkie federalne programy świadczeń dla bezrobotnych. Arizona zaoferuje jednorazową premię w wysokości 2000 USD dla osób, które wrócą do pracy przed 6 września. Premia jest dla osób, które otrzymają mniej niż 25 USD na godzinę, a rocznie 52 000 USD. Osoby fizyczne muszą również przepracować 10 tygodni u nowego pracodawcy, aby otrzymać gotówkę.

Bezrobocie w Arizonie wynosi 6,7%.

Czytaj również: Lista sklepów które zniosły obowiązek noszenia maseczek osobom w pełni zaszczepionym

Arkansas

Gubernator Asa Hutchinson ogłosił, że stan nie będzie uczestniczyć w federalnym programie po 26 czerwca. „Dodatek federalny w wysokości 300 dolarów pomógł tysiącom mieszkańców Arkansas przetrwać ten trudny czas, więc przyniósł dobry cel. Teraz potrzebujemy, aby ludzie wrócili do pracy” – powiedział Hutchinson.

1 stycznia tego roku płaca minimalna w Arkansas wzrosła do 11 dolarów – kilka dolarów powyżej stawki federalnej 7,25 dolara. Stopa bezrobocia wynosi 4,4%.

Georgia

Gubernator Brian Kemp ogłosił, że stan zaprzestanie uczestnictwa w federalnych programach zasiłków dla bezrobotnych z dniem 26 czerwca.

Średni tygodniowy zasiłek w stanie wynosi 278,95 USD. Stopa bezrobocia wynosi 4,5%.

Czytaj również: FAA nakłada kary na źle zachowujących się pasażerów linii lotniczych

Idaho

Gubernator Brad Little powiedział, że Idaho nie będzie już pobierać pieniędzy federalnych na finansowanie podwyższonego ubezpieczenia na wypadek bezrobocia, a program zostaje zakończony z dniem 19 czerwca. „Czas wracać do pracy ”– powiedział Little. „ Moja decyzja jest oparta na fundamentalnej, konserwatywnej zasadzie – nie chcemy ludzi bezrobotnych. Chcemy, żeby ludzie pracowali ”.

Średni tygodniowy zasiłek dla bezrobotnych w stanie wynosi 355 USD. Stopa bezrobocia w Idaho wynosi 3,2%.

Iowa

Gubernator Kim Reynolds powiedziała, że 12 czerwca stan anuluje federalne zasiłki dla bezrobotnych.

Średni tygodniowy zasiłek dla bezrobotnych w stanie Iowa wynosi 430 USD. Stopa bezrobocia w stanie wynosi 3,7%.

Mississippi

Gubernator Tate Reeves ogłosił, że od 12 czerwca wycofuje stan z federalnych programów pomocy na wypadek pandemii. „Stało się dla mnie jasne, że nie możemy osiągnąć pełnego ożywienia gospodarczego, dopóki nie obsadzimy tysięcy dostępnych miejsc pracy w naszym stanie” – napisał Reeves na Twitterze.

Mississippi jest jednym z siedmiu stanów, które nie podniosły stawki godzinowej dla pracowników od czasu ostatniej podwyżki federalnej płacy minimalnej do 7,25 dolara za godzinę.

Średni tygodniowy zasiłek w stanie wynosi 195 USD. Stopa bezrobocia w tym stanie wynosi 6,3%.

Czytaj również: W wieku 79 lat zapisał się do szkoły kosmetycznej

Missouri

Gubernator Mike Parson ogłosił, że stan Missouri zakończy swój udział w federalnym programie 12 czerwca.

„Chociaż świadczenia te zapewniały dodatkową pomoc finansową w okresie epidemii COVID-19, miały być tymczasowe, a ich kontynuacja pogarsza problemy kadrowe, z którymi się borykamy. Nadszedł czas, aby zakończyć te programy, które tylko motywują ludzi do pozostania z dala od pracy”.

Średni tygodniowy zasiłek w Missouri wynosi 258,57 dolara. Stopa bezrobocia – 4,2%.

Montana

Gubernator Greg Gianforte ogłosił, że 27 czerwca stan zaprzestaje zasiłków federalnych.

„Zachęty mają znaczenie, a ogromna ekspansja federalnych zasiłków dla bezrobotnych przynosi teraz więcej szkody niż pożytku” – powiedział Gianforte w oświadczeniu.

Miejsce zasiłku zajmie 1200 dolarów premii za powrót do pracy, co stanowi równowartość czterech tygodni otrzymywania federalnej pomocy dla bezrobotnych. Pracownicy będą uprawnieni do otrzymania gotówki po miesiącu pracy.

Średni tygodniowy zasiłek w stanie wynosi 468 dolarów. Stopa bezrobocia – 3,8%.

Północna Dakota

Gubernator Doug Burgum powiedział, że 19 czerwca stan wycofa się z federalnych programów zasiłków dla bezrobotnych.

„Bezpieczne, skuteczne szczepionki są dostępne dla każdego dorosłego w Północnej Dakocie od miesięcy i mamy mnóstwo ofert pracy u pracodawców, którzy są chętni do zatrudnienia”, powiedział Burgum w komunikacie prasowym.

Średnie tygodniowe zasiłki dla bezrobotnych w Dakocie Północnej to 480 dolarów. Stopa bezrobocia w stanie wynosi 4,4%.

Czytaj również: 9 fascynujących podziemnych miast

Ohio

Gubernator Mike Dewine powiedział, że stan zlikwiduje federalne programy zasiłków dla bezrobotnych 26 czerwca. „Ta pomoc zawsze miała być tymczasowa” – powiedział DeWine w oświadczeniu.

Średni tygodniowy zasiłek w Ohio wynosi 383 USD. Stopa bezrobocia w stanie wynosi 4,7%.

Południowa Karolina

Gubernator Henry McMaster powiedział, że stan zaprzestanie udziału w federalnym bezrobociu z dniem 30 czerwca.

„Ten niedobór siły roboczej jest w dużej mierze spowodowany dodatkowymi zasiłkami dla bezrobotnych, które rząd federalny zapewnia osobom ubiegającym się o zasiłek oprócz stanowych zasiłków dla bezrobotnych” – napisał McMaster w liście do stanowego Departamentu Zatrudnienia i Siły Pracy.

Średni tygodniowy zasiłek w stanie wynosi 228 dolarów. Stopa bezrobocia w Karolinie Południowej wynosi 5,1%.

Południowa Dakota

Gubernator Kristi Noem ogłosiła, że stan zakończy swój udział w federalnych programach zasiłków dla bezrobotnych 26 czerwca.

Średni tygodniowy zasiłek w stanie wynosi 369 USD. Stopa bezrobocia w Dakocie Południowej wyniosła 2,9% .

Tennessee

Gubernator Bill Lee ogłosił, że federalne zasiłki dla bezrobotnych przestaną obowiązywać w stanie z dniem 3 lipca. Tennessee jest jednym z siedmiu stanów, w których płaca minimalna utrzymuje się na poziomie federalnym 7,25 USD.

„Nie będziemy już uczestniczyć w federalnych programach na rzecz bezrobocia w przypadku pandemii, ponieważ mieszkańcy Tennessee mają dostęp do ponad 250 000 miejsc pracy w naszym stanie” – powiedział Lee w oświadczeniu.

Średni tygodniowy zasiłek dla bezrobotnych w Tennessee wynosi 219,45 USD. Stopa bezrobocia wynosi 5%.

Czytaj również: Dad bod, czyli nowy ideał piękna w Ameryce

Utah

Utah wycofuje się z federalnych programów pomocy dla bezrobotnych od 26 czerwca. „Jest to naturalny kolejny krok w przywracaniu stanu i życia ludzi do normalności” – powiedział w oświadczeniu gubernator Spencer Cox. „Rynek nie powinien konkurować z rządem o pracowników”.

Średni tygodniowy zasiłek w Utah wynosi 428 USD. Stopa bezrobocia – 2,9%

Wyoming

Gubernator Mark Gordon powiedział, że stan rezygnuje z federalnego zasiłku dla bezrobotnych, wraz z programami pomagającymi pracownikom gig i tym, którzy wyczerpali tradycyjne wypłaty stanowe.

Gordon powiedział w oświadczeniu. „Ludzie chcą pracować, a praca jest dostępna. Zachęcanie ludzi do zaprzestania pracy jest po prostu nie-amerykańskie”.

Średni tygodniowy zasiłek w stanie wynosi 430 USD. Stopa bezrobocia w Wyoming wynosi 5,3%.

 

Najpopularniejsze miasta na przeprowadzkę w USA

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię