Amputowano mu zdrową nogę. Tragiczna pomyłka

Lekarze w austriackiej klinice Freistadt amputowali 82-letniemu pacjentowi niewłaściwą nogę. Mężczyzna trafił do placówki w związku z wieloma dolegliwościami. Lekarze uznali, że konieczna będzie amputacja lewej nogi.

Wydawało się, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Operacja się udała. Jednak dwa dni później podczas zmiany opatrunku pielęgniarki zorientowały się, że chirurdzy amputowali pacjentowi niewłaściwą kończynę.

„Niestety, w wyniku szeregu niefortunnych okoliczności, wystąpił błąd polegający na usunięciu prawej zamiast lewej nogi” – tłumaczy szpital. Pracownicy tłumaczyli również, że najprawdopodobniej pomyliła się osoba, która oznaczała nogę pacjenta dla chirurgów przed operacją.

Czytaj również: Chicago: Zaatakował w biały dzień w centrum miasta

„Jesteśmy głęboko zszokowani, że we wtorek 18 maja, pomimo standardów zapewnienia jakości, amputowano złą nogę 82-latkowi. Musimy się dowiedzieć, jak ta porażka, ten tragiczny błąd, mógł się wydarzyć. Chciałbym publicznie przeprosić za to zdarzenie” – powiedział podczas konferencji prasowej dyrektor austriackiej kliniki, Norbert Fritsch.

Mężczyzna jest obecnie pod opieką psychologa. W krótce niestety czeka go kolejna operacja, ponieważ amputacja drugiej nogi jest nieunikniona.

AL

źródłó: TVN, Polsat News

Wotum nieufności wobec burmistrz i nadkomisarza Davidowa Browna

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię