Biały Dom o aresztowaniu Protasiewicza: „Szokujący akt”

Biały Dom potępił rząd Aleksandra Łukaszenki za zmuszenie do lądowania samolotu Ryanair i aresztowanie białoruskiego dysydenta Romana Protasiewicza. Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki poinformowała, że z sytuacją został zapoznany prezydent Joe Biden.

Podczas briefingu w Białym Domu Jen Psaki powiedziała, że prezydent Biden otrzymał informację na temat zmuszenia do lądowania samolotu Ryanair. Zaniepokojenie działaniami białoruskich władz wyraził także doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan podczas rozmowy telefonicznej z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołajem Patruszewem.

Czytaj również: Jak linie lotnicze zachęcają do szczepień? Szansa na darmowe loty przez rok

Jen Psaki skrytykowała reżim, Aleksandra Łukaszenki za zastraszanie dziennikarzy. „To był szokujący akt. Przymusowe zawrócenie lotu pomiędzy dwoma państwami Unii Europejskiej w celu aresztowania dziennikarza stanowi rażące naruszenie międzynarodowej wolności, pokoju i bezpieczeństwa przez reżim” – oświadczyła Psaki. Rzeczniczka Białego Domu dodała, że Stany Zjednoczone koordynują swoje działania w sprawie kolejnych kroków z organizacjami międzynarodowymi, w tym z NATO i Unia Europejską.

IAR

Jak linie lotnicze zachęcają do szczepień? Szansa na darmowe loty przez rok

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię