Papież Franciszek otrzyma pierwszy elektryczny papamobile

Fisker Inc.

Fisker Inc z siedzibą w Los Angeles (FSR.N) planuje dostarczyć w przyszłym roku pierwszy całkowicie elektryczny pojazd dla papieża Franciszka z elementami takimi jak dach słoneczny i dywany wykonane z plastikowych butelek pochodzących z recyklingu z oceanu.

Reszta auta również zostanie wykonana ze zrównoważonych materiałów. W pełni elektryczny samochód osobowy będzie miał także kopułę wykonaną ze szkła, która zapewni papieżowi widoczność wiernych.

Współzałożyciele Henrik Fisker, wcześniej projektant brytyjskiego luksusowego producenta samochodów Aston Martin i dr Geeta Gupta-Fisker spotkali się z głową kościoła rzymskokatolickiego w Watykanie.

„Zainspirowałem się czytaniem, że papież Franciszek bardzo troszczy się o środowisko i wpływ zmian klimatycznych na przyszłe pokolenia” – powiedział Henrik Fisker.

Firma nie ujawniła kosztu zmodyfikowanego pojazdu przeznaczonego dla papieża. Cena regularnego SUV Ocean firmy Fisker zaczyna się od 37 499 USD w Stanach Zjednoczonych i 32 000 euro (39 152 USD) w Niemczech.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię