W Stanach Zjednoczonych obchodzony jest dziś Dzień Pamięci

W Stanach Zjednoczonych obchodzony jest dziś Dzień Pamięci. Podczas akademii, parad i koncertów Amerykanie składają hołd żołnierzom poległym na frontach wszystkich wojen.

Główna ceremonia odbyła się na narodowym cmentarzu Arlington pod Waszyngtonem.
Oczy wszystkich Amerykanów zwrócone są dziś na Cmentarz Arlington. Spoczywa tu 240 tysięcy bohaterów wszystkich amerykańskich wojen. Przed Dniem Pamięci przy każdej białej tablicy nagrobnej ustawiono amerykańską flagę.

Oficjalna ceremonia rozpoczęła się od złożenia przez Joe Bidena wieńca przy grobie nieznanego żołnierza. W przemówieniu prezydent USA podkreślił, że amerykańscy żołnierze walczyli nie tylko o bezpieczeństwo swego kraju ale również o wartości.

Prezydent zaapelował do Amerykanów o uczczenia pamięci poległych bohaterów „Pamiętamy tych, którzy oddali wszystko w służbie Ameryce, w służbie wolności, w służbie sprawiedliwości. Pamiętamy ich poświęcenie i bohaterstwo” – mówił prezydent USA, któremu podczas ceremonii towarzyszyła wiceprezydent Kamala Harris i sekretarz obrony Lloyd Austin. „Niech bóg da ukojenie rodzinom poległych i niech Bóg chroni naszych żołnierzy” – zakończył swoje wystąpienie Joe Biden.

Po ceremonii Bidenowie zatrzymali się przy nagrobkach, trzymając się za ręce i rozmawiając z rodziną, której krewny zginął w czasie II wojny światowej.

Ceremonia składania wieńców na Cmentarzu Narodowym w Arlington jest jedną z dwóch głównych ceremonii, kiedy oddawany jest hołd żołnierzom poległym na frontach, druga ma miejsce w Dzień Weteranów.

IAR/AL

Papież Franciszek otrzyma pierwszy elektryczny papamobile

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię