Firma Square rozważa stworzenie portfela kieszonkowego na bitcoiny

0
129

Założyciel firmy Square zajmującej się płatnościami mobilnymi, Jack Dorsey, powiedział na Twitterze, że jego startup rozważa stworzenie prawdziwego portfela do bezpiecznego przechowywania bitcoinów.

Portfele sprzętowe – cold/hardware wallets, mogą być używane do przechowywania cyfrowej waluty w trybie offline, synchronizując się w razie potrzeby z aplikacjami do transakcji w Internecie.

Czytaj również: 7 najlepszych kryptowalut na inwestycję w 2021 roku

Inną opcją dla właścicieli kryptowalut jest korzystanie z „wirtualnych” portfeli (hot wallets) , zasadniczo ufając stronom trzecim w zakresie bezpieczeństwa poprzez używanie haseł w celu uzyskania dostępu do swoich funduszy.
Dorsey w swoich tweetach powiedział, że „Square rozważa stworzenie portfela sprzętowego dla bitcoinów”. Dodał, że prosi chętne osoby o opinię na temat jego nowego pomysłu.

Zobacz: Wszystko co musisz wiedzieć na temat portfeli kryptowalut

„Gdybyśmy to zrobili, zbudowalibyśmy go całkowicie w otwartej przestrzeni, od oprogramowania po projektowanie sprzętu i we współpracy ze społecznością”.
Dorsey, który jest również współzałożycielem Twittera, dodaje, że bitcoin jest walutą dla mas i że ważne jest, aby ludzie mogli kryptowaluty przechowywać, bez powierzania ich podmiotom zewnętrznym.

Square zbudowałby portfel bitcoin, który ułatwiłby ludziom korzystanie części z nich i płaceniem nim za zakupy, na przykład za pośrednictwem smartfonów, jednocześnie chroniąc resztę posiadanej kryptowaluty.

Square założy konta na Twitterze i witrynie społeczności programistów GitHub poświęconej projektowi portfela bitcoin, jeśli zdecyduje się kontynuować projekt, powiedział Dorsey.

Czytaj też: Co to jest blockchain?

“Nie sądzę, by w czasie mojego życia było coś ważniejszego od pracy przy bitcoin, biorąc pod uwagę elastyczność, jaką oferuje” powiedział miliarder na konferencji poświęconej kryptowalutom w Miami.
„Nie potrzebujemy instytucji finansowych, które mamy dzisiaj. Mamy jedną, która kwitnie, jest solidna. która jest własnością społeczności i która jest napędzana przez społeczność” – dodał.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię