Jak uzyskać darmowe ubezpieczenie zdrowotne na najbliższe dwa lata?

Jeśli jesteś jednym z milionów legalnych rezydentów Stanów Zjednoczonych którzy otrzymali zasiłek dla bezrobotnych w bieżącym roku, możesz zakwalifikować się na pełne ubezpieczenie zdrowotne za stawkę $0 nawet do końca roku 2022.

To nie jest żart. Oto, co musisz wiedzieć o najnowszych zmianach w federalnych ubezpieczeniach zdrowotnych typu Afordable Care Act (Obamacare):

1. Jak działają świadczenia zdrowotne z tytułu bezrobocia spowodowanego pandemią COVID?

  • Jeśli otrzymałeś zasiłek dla bezrobotnych w dowolnym tygodniu w 2021 roku, możesz zakwalifikować się na pełne ubezpieczenie zdrowotne za stawkę $0,
  • Zwiększone dofinansowanie rządowe będzie obowiązywać aż do końca 2022 roku.

2. Jak działają nowe dofinansowania rządowe do planów zgodnych z Obamacare dla osób pobierających zasiłki dla bezrobotnych?

Zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 1 kwietnia 2021 roku, na podstawie Sekcji 9663 ustawy American Rescue Plan (ARA), ACA Premium Tax Credit (czyli dofinansowanie) dla osób, które otrzymywały świadczenia dla bezrobotnych przez co najmniej jeden tydzień w 2021 roku, zostaje zwiększony. Jednym z głównych celów zwiększenia dofinansowania rządowego w tej sytuacji jest dotarcie do osób i rodzin, które zaczęły niedawno otrzymywać świadczenia dla bezrobotnych. W przeszłości osoby te najczęściej stawały się ofiarą tzw. Medicaid Gap Coverage, czyli przedziału dochodów niepozwalającego na otrzymanie taniego lub bezpłatnego ubezpieczenia stanowego – typu Medicaid.

Zobacz również: Ubezpieczenia w USA – Pytania i Odpowiedzi

Oto, jak to działa w praktyce: Każdy, kto otrzymał pomoc dla bezrobotnych przynajmniej przez jeden tydzień 2021 roku, kwalifikuje się na dofinansowanie rządowe na takich samych zasadach jak osoby, które nie przekroczyły 133% Federalnego Poziomu Ubóstwa (FPL). Dzięki temu każdy kwalifikujący się będzie w stanie zakwalifikować się na najwyższe możliwe dofinansowanie, co w praktyce przekłada się na $0 stawkę miesięczną nie tylko w planach brązowych, ale i srebrnych (gdzie oprócz dofinansowania i stawki miesięcznej na poziomie $0, otrzyma również znaczącą obniżkę kosztów leczenia).

3. Kiedy kwalifikujesz się do świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego dla bezrobotnych?

Zgodnie z American Rescue Act kwalifikujesz się na bezpłatne ubezpieczenie zdrowotne, jeśli otrzymywałeś zasiłek dla bezrobotnych w dowolnym choćby jednym tygodniu 2021 roku. Dofinansowanie rządowe umożliwi ci zakwalifikowanie się na plan ubezpieczenia zdrowotnego bez miesięcznych opłat z nim związanych. To świadczenie będzie obowiązywało wstecz od 1 stycznia 2021 roku i będzie trwać aż do końca 2022 roku.

4. Jaki plan możesz otrzymać w ramach nowych dofinansowań?

Nie masz dochodu, ale potrzebujesz ubezpieczenie zdrowotne. Zgodnie z nowymi przepisami większość planów na poziomie brązowym i dwa najtańsze plany na poziomie srebrnym będą dostępne ze składkami na poziomie $0 dla wszystkich osób, które otrzymały zasiłek dla bezrobotnych w 2021 roku.

Jednak tylko plany na poziomie Silver (srebrnym) pozwalają na dodatkową redukcję kosztów własnych. Oznacza to, że oprócz darmowych składek miesięcznych można znaleźć plan z bardzo niskimi: deductible (udziale własnym), co-pays (opłatami stałymi) i max out of pocket (maksymalnym koszcie leczenia).

Czytaj również: Jak ustawa Obamacare zmieniła rynek ubezpieczeń zdrowotnych w USA

5. Kto kwalifikuje się na ubezpieczenie pełne, zgodne z ACA i ARA?

Na nowe świadczenia wynikające z ustawy American Rescue Akt kwalifikują się wszyscy legalni rezydenci Stanów Zjednoczonych wraz z rodzinami, którzy przez co najmniej jeden tydzień w 2021 roku pobierali świadczenia dla bezrobotnych i są lub będą posiadaczami planu zgodnego z Afordable Care Act (Obamacare) w 2021 roku.

6. Jak można się zapisać?

Tu sugeruję kontakt z doświadczonym, w pełni licencjonowanym agentem ubezpieczeniowym, specjalizującym się w ubezpieczeniach na zdrowie i w świadczeniach związanych z Afordable Care Act (posiadającym federalną licencje FFM). Taka osoba jest w pełni upoważniona i wykształcona by poprawnie wypełnić państwa aplikację tak, by maksymalnie wykorzystać świadczenia wynikające z zarówno z ustaw Afordable Care Act i American Rescue Akt.

W razie dodatkowych pytań proszę skontaktujcie się Państwo z Obamacare Hotline pod numerem 844-944-7526

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię