Dlaczego warto spędzić emeryturę w Arizonie?

Znane na całym świecie pola golfowe, przyjemna pogoda przez cały rok, przepiękne zachody słońca, różnorodna natura, wspaniałe społeczności emerytalne na terenie całego stanu i niskie koszty finansowe. Nawet seniorzy z Kanady nazywają Arizonę domem przynajmniej przez sześć miesięcy w roku.

Obecnie ponad 17% populacji stanu ma co najmniej 65 lat, a na terenie Arizony znajduje się ponad 100 społeczności tylko dla osób starszych.

1. Ulgi podatkowe

Arizona nie opodatkowuje dochodu z ubezpieczenia społecznego (social security). Nie ma również podatku od darowizn, podatku od majątku ani podatku od spadków. W przypadku osób otrzymujących emeryturę federalną lub emeryturę wojskową tylko pierwsze 2500 USD jest zwolnione z podatków stanowych w Arizonie.

2. Klimat przyjazny dla alergików

Wielu seniorów decyduje się na emeryturę w Arizonie dla lepszego zdrowia i dobrego samopoczucia, szczególnie dla seniorów cierpiących na alergie sezonowe. Arizona znana jest z poprawy jakości życia wśród osób cierpiących na natrętne i utrudniające życie alergie oraz astmę. Ponieważ stan ten jest w większości pustynią, roślinność, na którą większość ludzi jest uczulona, tam ​​nie występuje.

3. Natura

Od parków stanowych po Wielki Kanion. Niezależnie od tego jak ktoś lubi spędzać czas na świeżym powietrzu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Rzeki, jeziora, lasy, pustynia, kaniony oferują niezliczone trasy wędrówkowe i rowerowe, łowienie ryb, czas na łodzi i niezapomniane widoki.

4. Idealna pogoda

Arizona jest klimatem pustynnym z temperaturami zimowymi podobnymi do temperatur letnich w pozostałych częściach Stanów Zjednoczonych, ale bez wilgotności. W Arizonie słońce świeci przez ponad 300 dni w roku. Lato w południowej części stanu może być gorące, ale miasta na północy, takie jak Flagstaff i Prescott, są schronieniem dla osób poszukujących chłodniejszych temperatur.

5. Pola golfowe

Jednym z największych powodów, dla których seniorzy uwielbiają przechodzić na emeryturę w Arizonie, jest obfitość najnowocześniejszych pól golfowych. Arizona została sklasyfikowana na drugim miejscu przez Golf.com pod względem „golfiness” – miarą ilości i jakości pól. Stan ma ponad 70 rankingowych pól publicznych, łącznie ponad 421 pól i jest rajem zarówno dla profesjonalnych, jak i początkujących golfistów.

6. Wspaniała opieka zdrowotna

Przy tak dużej liczbie seniorów zamieszkujących stan, opieka zdrowotna w Arizonie musi być na najwyższym poziomie. Mesa w Arizonie została uznana przez Kiplinger’s Personal Finance w 2018 roku za jedno z najlepszych miejsc na emeryturę pod względem opieki zdrowotnej. Miasto to zapewnia mieszkańcom dostęp do najwyżej ocenianych szpitali, niższych kosztów życia i możliwości prowadzenia aktywnego stylu życia. Arizona jest siedzibą Kliniki Mayo, zajmującej największe kwalifikacje w 8 specjalizacji w kraju, oraz Banner Medical System, ogólnokrajowego systemu szpitalnego z lokalizacjami w całym stanie.

Cztery filary udanej emerytury w USA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię