Kanada otwiera granice dla obywateli i rezydentów USA – niestety nie dla wszytkich

Po 16 miesiącach od zamknięcia granicy kanadyjsko – amerykańskiej, w pełni zaszczepieni obywatele USA i osoby ze stałym pobytem będą mogły przekroczyć granicę i wjechać do Kanady.

Szczepionki muszą być zatwierdzone przez Kanadę, aby osoby przekraczające granicę mogły wjechać do Kanady i nie musiały być poddane kwarantannie.

Czytaj również: 7 korzyści zdrowotnych czarnego pieprzu

Decyzja, która wejdzie w życie 9 sierpnia, nastąpiła po miesiącach krytyki przedstawicieli ze strony amerykańskich prawodawców i grup biznesowych oraz podróżnych, którzy twierdzą, że nałożone restrykcje podzieliły rodziny, uderzyły w sektor turystyczny i poważnie nadwyrężyły życie w zwartych społecznościach przygranicznych.

Aby kwalifikować się do wjazdu, w pełni zaszczepieni obywatele USA i posiadacze zielonych kart muszą oprócz szczepień, nie mieć objawów COVID-19 i przedstawić negatywny test molekularny koronawirusa wykonany w ciągu 72 godzin od pojawienia się na przejściu granicznym.

Zobacz: Najsłynniejsze kobiety – szpiedzy

Osoby przekraczające granicę będą również musiały przesłać do ArriveCan, rządowej agencji, dowód w języku angielskim, francuskim lub uwierzytelnionym tłumaczeniu, że otrzymali pełną serię zatwierdzonej szczepionki przeciwko koronawirusowi co najmniej 14 dni przed wyjazdem.

Muszą również przedstawić oryginalną kopię przy wjeździe.

Dzieci poniżej 12 roku życia, które nie kwalifikują się jeszcze do otrzymania zatwierdzonej szczepionki przeciwko koronawirusowi i podróżują z w pełni zaszczepionymi rodzicami, będą zwolnione z wymogów kwarantanny. Dzieci będą również zobowiązane do wykonania testu na koronawirusa w pierwszym i ósmym dniu po wjeździe do Kanady.

Zobacz: Zmiany dla podróżujących do Polski z USA. Wszystko, co trzeba wiedzieć

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki odmówiła powiedzenia, czy Stany Zjednoczone pójdą w ślady Kanady i pozwolą na wjazd obywateli kanadyjskich do USA.

Jeśli kanadyjskie wskaźniki zachorowań na COVID-19 nie wzrosną, od 7 września podróżni z innych krajów będą mogli wjechać do Kanady.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię