IMSA Sportscar Weekend w Wisconsin dobiegł końca

Od czwartku do niedzieli w Elkhart Lake w Wisconsin odbywał się IMSA Sportscar Weekend organizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportów Motorowych.

Podczas czterech dni wyścigów samochodowych zaprezentowano Michelin Pilot Challenge, Mazda MX-5 Cup, WeatherTech Championship Lamborghini Super Trofeo oraz Porshe Carrera Cup.

Lamborghini Super Trofeo jest międzynarodową serią wyścigów samochodowych. Seria obejmuje wyłącznie modele samochodów Huracán Super Trofeo Evo w 3 seriach kontynentalnych: Europie, Azji i Ameryce Północnej. Wszystkie trzy serie kontynentalne mają wspólny format: 6 podwójnych wyścigów, każdy po 50 minut, na najbardziej prestiżowych torach świata, zakończonych światowym finałem, który wyłoni mistrzów świata Lamborghini.

Czytaj również: Koniec ze sprzedażą passatów w Ameryce

Porsche Carrera Cup, podobnie jak Lamborghini Super Trofeo, to szereg jednomarkowych wyścigów serii premier Porsche. Do rywalizacji w Porsche Carrera Cup początkowo były dopuszczone samochody Porsche 911 Carrera Cup, a później Porsche 911 GT3 Cup. Samochody są specjalnie budowane przez Porsche do wyścigów jednej marki.

Michelin Pilot Challenge to seria wyścigów samochodów Grand Touring i Touring również organizowana i prowadzona przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportów Motorowych.

IMSA został zapoczątkowany przez Johna Bishopa, byłego dyrektora wykonawczego Sports Car Club of America w 1969 roku. Pierwszym wyścigiem zorganizowanym przez IMSA była impreza Formuły Vee i Formuły Ford na torze Pocono Raceway w październiku 1969 roku.

Zobacz: Długo wyczekiwany Ford Bronco 2022

Od 2014 roku IMSA służy jako północnoamerykański organ sankcjonujący wyścigi samochodów sportowych w tym mistrzostwa WeatherTech SportsCar Championship, premierową serię powstałą w wyniku połączenia Grand-Am Road Racing i American Le Mans Series. IMSA jest częścią NASCAR.
Po raz pierwszy w tym roku pod skrzydła IMSA trafiła również seria Global Mazda MX-5 Cup.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię