Równonoc Jesienna: sprawdź, co oznacza dla twojego znaku zodiaku.

W nadchodzącym czasie kolor liści i pogoda nie będą jedynymi rzeczami, które przejdą przemianę.

22 września to równonoc jesienna, pierwszy dzień jesieni i ważne wydarzenie w kalendarzu astrologicznym. Podczas równonocy ilość światła dziennego jest równa ilości nocy – coś, co zdarza się tylko dwa razy w roku.

W kategoriach astrologicznych równonoc jesienna oznacza moment, w którym słońce przechodzi w znak Wagi. Jak wyjaśnia astrolog Emily Ridout – „W astrologii równonoc wiosenna jest nowym rokiem, a równonoc jesienna jest punktem pośrednim. To moment, w którym energia radykalnie się zmienia, aby zabrać nas do następnego sezonu”. W tym okresie często zachodzą zmiany w życiu człowieka – dotyczyć one mogą życia towarzyskiego, zawodowego czy miłości.

Tuż przed tą konkretną równonocą także Mars wejdzie w znak Wagi, co również wpłynie na to, jak każdy znak zodiaku powinien zbliżyć się do końca 2021 roku. „Mars popycha nas do przodu” – wyjaśnia Ridout. „Bardziej niż w innych czasach, podczas tej równonocy wymagane jest od nas działanie – w szczególności podejmowanie działań w kierunku równowagi w określony sposób”. Podczas gdy twój główny znak słońca będzie głównym prowadzącym w tym zestawieniu, twój znak zodiaku również odegra znaczącą rolę.

Czytaj także: Kariera zgodna z Twoim znakiem zodiaku

Ale jest jeszcze jeden związek planetarny, który wpływa na równonoc jesienną w 2021 roku. „Przez cały rok istniał kwadrat Saturna / Urana, który był głównym miejscem w 2021 roku” – mówi Ridout. „Jest to energia, która buduje napięcie wokół sposobów, w jakie chcemy tworzyć wolność w życiu i sposobów, w jakie poruszamy się po zasadach, strukturach i granicach [społeczeństwa]”.

Doskonałym tego przykładem jest debata na temat COVID-19, między osobistym wyborem a odpowiedzialnością publiczną, jeśli chodzi o maski i szczepionki. Na bardziej osobistym poziomie ten konflikt między sobą a grupą może również pojawić się w kompatybilności relacji lub w łańcuchu dowodzenia w pracy. „W tym roku”, podsumowuje Ridout, „równonoc jest tutaj, aby pomóc nam dowiedzieć się, jak lepiej radzić sobie z tymi wyzwaniami”.
Niektóre znaki będą miały więcej szczęścia niż inne ze względu na ich pozytywny związek z Wagą, podczas gdy dla innych, ten okres okaże się trudniejszy. Każdy jednak, mieć będzie możliwość dobrego wykorzystania równonocy jesiennej w 2021r., A moc znaków zodiaku może w tym pomóc.

Zobacz też: Jak rozpocząć pozytywnie dzień

Baran (21 marca – 19 kwietnia)
Jednym ze znaków, który stoi w bezpośredniej opozycji do Wagi, jest Baran. „Cechą charakterystyczną osób spod znaku Barana jest to, że wiedzą, na czym stoją” – mówi Ridout. „Cechą charakterystyczną osób spod znaku Wagi jest to, że testują się na tle innych. Więc jest tam napięcie”. Wyjaśnia, że najlepszym sposobem, aby Baran skorzystał z równonocy jesiennej w 2021 roku, jest otoczenie się innymi ludźmi. „Baran będzie nieść ze sobą energię Wagi do swoich relacji w szczególności jeden na jednego. Może to być z ich życiowym partnerem, przyjacielem lub partnerem biznesowym – ci ludzie mogą naprawdę pomóc im znaleźć równowagę w sobie.” Uzyskaj perspektywę, której potrzebujesz, aby przeprowadziła cię przez resztę tego roku, zwracaj się do najsilniejszych sojuszników.

Byk (20 kwietnia – 20 maja)
Podobnie jak Waga, Byk jest rządzony przez Wenus. Ta wspólna cecha daje bykom lekką nogę w tym transformacyjnym czasie, ponieważ już rezonują obfitą energią Wagi. „Wenus jest energią miłości i piękna” – wyjaśnia Ridout. Podczas równonocy jesiennej ludzie urodzeni pod tym znakiem powinni zastanowić się, co dają im życiowe cele i obowiązki. „Dla Byka będzie to znalezienie równowagi w sobie w oparciu o to, co robią każdego dnia” – mówi Ridout. „Czy ich harmonogram im odpowiada? Czy faworyzują jedno nad drugim: Odpoczynek nad pracą? Praca kontra dobre samopoczucie?” To czas na zastanowienie się nad tym, co sprawia, że każdy dzień jest dobry i jak sprawić, by każdy dzień był jeszcze lepszy, jednocześnie równoważąc inne zadania. Jeżeli uważasz, że zwierzak cię uszczęśliwi, jest to idealny moment aby sprawić sobie psa lub kota.

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)
Bliźnięta są znakiem powietrznym, podobnie jak Waga, więc może to być naprawdę owocny czas. „Bliźnięta będą miały spory napływ energii, jeśli uda im się znaleźć równowagę zabawy i pracy w swoim życiu” – mówi Ridout. „Bliźnięta mogą mieć wirującą energię i aktywny umysł. Energia Wagi może wezwać ich do określonych działań.” Jeśli bliźnięta lubią uprawiać jakiś sport – np. jeździć na rowerze, powinny teraz pomyśleć aby zając się kolarstwem bardziej profesjonalnie – np. wstąpić do klubu. Jeśli uwielbiają czytać książkę po książce, nadszedł czas, aby rozważyć pobudzenie swojej intelektualnej ciekawości. Zasadniczo nadszedł czas, aby się skupić. Ale to nie znaczy, że musisz zrezygnować z odpoczynku! Dowiedz się, jakie hobby jest najlepsze dla ciebie i oddaj się niemu całkowicie.

Zobacz: 12 nawyków oszczędnych ludzi

Rak (21 czerwca – 22 lipca)
„Rak jest kardynalnym znakiem, podobnie jak Waga” – mówi Ridout. „Rakom zostanie zaoferowane wyzwanie, aby znaleźć równowagę tam, gdzie być może było nadmierne pobłażanie lub wręcz przeciwnie zbyt duży wysiłek. Raki mają tendencję do sumiennego dbania o siebie lub … wcale”. Wkładają zbyt dużo energii w jedno miejsce w danym momencie. Czasami za bardzo dbają o dobre samopoczucie innych, poświęcając własne potrzeby. Innym razem kładą zbyt duży nacisk na lizanie własnych ran i nie są produktywni. Energia Wagi równonocy jesiennej może pomóc to wyrównać, szczególnie jeśli chodzi o równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Lew (23 lipca – 22 sierpnia)
Niektóre znaki zodiaku zrobią dobrze, aby dokonać wewnętrznych rozmyślań o swoim życiu o tej porze roku, ale dla Lwa równie ważne jest patrzenie na zewnątrz. „To świetny czas na rozpoczęcie nowych działań” – mówi Ridout o tegorocznej równonocy jesiennej. „Wyjdź do swoich lokalnych środowisk, podróżuj i ucz się czegoś nowego i zastosuj swojego ducha do rzeczywistego przedsięwzięcia.” Kierowanie swojej ognistej pasji do życia na innych może pomóc ci poczuć się całością w tym momencie. Twój urok i talenty mają więcej zastosowań, niż ci się wydaje.

Panna (23 sierpnia – 22 września)
Panna jest znakiem, który mocno przestrzega motta: „Jeśli chcesz, aby coś zostało zrobione dobrze, zrób to sam”. Energia Wagi równonocy jesiennej w 2021 roku podważy ten pomysł. „Cechą charakterystyczną Panny jest to, że są w stanie naprawdę dobrze zorganizować świat materialny” – mówi Ridout. „To świetny czas na budowanie zaufania do innych ludzi. Mogą oni nie robić czegoś tak, jak ty byś to zrobił, ale możesz być mile zaskoczony, że wprowadzają innowacje i dodają coś, o czym sam byś nie pomyślał”. Sezon Wagi chce, abyś trochę puścił wodze – a jeśli to zrobisz, prawdopodobnie zobaczysz pozytywny zwrot. W tym samym duchu odpuszczania, ta pora roku jest również idealna do ukończenia projektu, nad którym pracowałeś. W końcu jest to sezon żniw, więc śmiało zbieraj owoce swojej ciężkiej pracy. „Jeśli na przykład jesteś artystą, byłby to świetny czas, aby wypuścić swoją sztukę w świat” – zauważa Ridout.

Czytaj: 10 darmowych nawyków, które uczynią cię szczęśliwszym

Waga (23 września – 22 października)
To dosłownie twój czas, aby zabłysnąć! Spędzasz dużo czasu na zgadywaniu siebie i ocenianiu swoich działań na tle działań innych – pytając, czy sposób, w jaki podchodzisz do swojego życia, jest naprawdę właściwy. W tej chwili jest twój sezon, więc nadszedł czas, aby przyjąć to, kim jesteś i zaufać sobie trochę bardziej. Jak twierdzi Ridoutt – „chodzi o pochylenie się nad sobą. Wielkim błędem, jaki ludzie Wagi popełniają w życiu, jest poszukiwanie harmonii na zewnątrz. Powinni również bardziej wyrażać swoją opinię”. Piękno bycia Wagą polega na tym, że bycie wiernym sobie ostatecznie pomoże również innym. Dobrze jest mówić to, co myślisz.

Skorpion (23 października – 21 listopada)
Sezon Wagi pojawia się bezpośrednio przed sezonem Skorpiona, co oznacza, że Skorpiony powoli przygotowują się do szczytu. „Skorpion, bardziej niż inni, czuje się bardzo komfortowo z energią upadku” – mówi Ridout. „Gdy liście zmieniają kolory i spadają na ziemię, dosłownie i w przenośni nadszedł czas, aby rzeczy wróciły do korzeni. Sezon Wagi jest swego rodzaju czasem przygotowawczym dla Skorpiona, aby pozwolić im zobaczyć światło i ciemność sytuacji. Teraz jest czas, aby skorpiony mogły ćwiczyć sztukę odpuszczania, trudnych emocji, które mogą pojawić się, gdy stają w obliczu prób.” Tam, gdzie Panna jest znakiem, który musi nauczyć się rezygnować z kontroli nad rzeczami materialnymi, Skorpion musi zdać sobie sprawę, że nie może mikro-zarządzać ani tłumić swoich emocji. Zaakceptowanie zarówno radości, jak i bólu, teraz jest kluczem do przygotowania się do pełnego wykorzystania własnego, nadchodzącego sezonu.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)
Podobnie jak Bliźnięta, Strzelec jest znakiem ciekawym i energicznym. Podobnie jak Bliźnięta, równonoc jesienna 2021 chciałaby, aby naprawdę skupił tę energię na konkretnych zadaniach. „Na początku roku może być wiele rzeczy, które chcieliby zrobić” – mówi Ridout o Strzelcach. „O tej porze roku należy zdecydować, nad którymi z nich naprawdę chcą pracować, szczególnie w społeczności”. Wykorzystaj swoją towarzyską i intelektualną naturę, aby osiągnąć cele, które przyniosą korzyści nie tylko tobie, ale także tym, którzy cię otaczają.

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)
Jeśli jest jeden znak, który nie ma nic przeciwko ciężkiej pracy, to jest to Koziorożec. Ale praca, którą Waga chciałaby, aby Koziorożec zrobił, jest bardziej filozoficzna. Nie myśl tylko o tym, jakie są twoje cele, ale dlaczego masz te cele. Pomniejsz i spójrz na swoje priorytety. „Wybrałeś pisanie jako karierę – być może, ponieważ chcesz coś przekazać – w przeciwnym razie po prostu pisałbyś prywatnie. Wybrałeś nauczanie nie dlatego, że kochasz matematykę, ale dlatego, że chcesz przekazywać wiedzę innym”, wyjaśnia Ridout. „Podnieś głowę z samej swojej pracy i spójrz na duży obraz: Czy tworzę coś pięknego dla świata?” Zaplanuj resztę 2021 roku zgodnie z tym, jak odpowiesz na to pytanie. „[Koziorożce] muszą rozpoznać, jak daleko zaszły i potwierdzić kierunek, w którym zmierzają”.

Zobacz: Zdrowy, szczęśliwy umysł potrzebny od zaraz

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)
Wielu z nas odczuwa wielką frustrację, ponieważ wciąż zmagamy się z życiem pod ogromnym uciskiem COVID-19 – nie bardziej niż Wodnik. Praca i relacje osobiste również wiążą się z własnymi frustracjami, a Wodnik ostatnio czuje się zablokowany. „Jeśli czują, że pracują naprawdę ciężko, ale rzeczy nie wydają się zmieniać, nadszedł czas, aby zbadać inne perspektywy” – radzi Ridout. Wodnik jest znakiem powietrza jak Waga, więc energia w tej chwili dojrzała do przekroczenia starych wzorców myślowych. „Wejdź w coś, co daje ci szerszą, a nawet duchową perspektywę.” Ten znak jest innowacyjny i inteligentny, więc nie powinno być zbyt trudno uwolnić się od stagnacji, jeśli naprawdę starają się myśleć nieszablonowo.

Ryby (19 lutego – 20 marca)
Ludzie spod tego znaku mają skłonność do eskapizmu i chociaż może to być łatwe do zrobienia w beztroskie lato, chłodniejsze miesiące mogą przynieść nową, trudną rzeczywistość ciężkiej pracy. „Mogą czuć się nieco wstrząśnięte, wchodząc w tę nową sezonową przestrzeń po marzycielstwa lata” – mówi Ridout. Dla Ryb jest to moment, w którym powinni potwierdzić, że nie uciekają od celów, które sobie wyznaczyli. Siła tego znaku leży w jego zdolności emocjonalnej, więc najlepszą rzeczą dla Ryb podczas równonocy jesiennej jest głębsze przyjrzenie się ich relacjom z przyjaciółmi, rodziną lub partnerami i potencjalnie zaangażowanie się w trudne rozmowy. „Poczuj trudność odnoszenia się do innych na trudnym poziomie” – zachęca Ridout.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię