Sekretarz stanu USA A. Blinken: rozważamy inne opcje w sprawie Iranu niż negocjacje

Foto: YouTube

Amerykański sekretarz stanu Anthony Blinken powiedział, że jeśli negocjacje z Iranem nie powiodą się Stany Zjednoczone mogą podjąć inne działania by uniemożliwić Teheranowi wejście w posiadanie broni nuklearnej. Sprawa Iranu była głównym tematem spotkania tego polityka z szefami dyplomacji Izraela i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrem Jairem Lapidem oraz szejkiem Abdullahem ibn Zajedem szef amerykańskiej dyplomacji powiedział, że celem rządu USA jest niedopuszczenie do tego by Iran wszedł w posiadanie broni nuklearnej. „Wierzymy, że droga dyplomatyczna jest najlepsza by tak się nie stało” – mówił Antony Blinken.

Czytaj również: Bernie Sanders i jego słynne rękawiczki w seksownej wersji – na Halloween

Sekretarz stanu USA dodał, że jak dotąd Teheran nie wykazuje zainteresowania by pójść tą drogą. „Do zaangażowania dyplomacji potrzeba dwóch stron, nie widzimy ze strony Iranu takiej woli” – stwierdził Blinken dodając, że Stany Zjednoczone wraz z partnerami rozważają inne możliwe opcje. Pytany czy wobec Iranu wchodzą w grę rozwiązania siłowe, szef izraelskiego MSZ powiedział, że wszyscy rozumieją co oznaczają „inne opcje”.

Zobacz też: 30 ciekawostek na temat agenta 007 – Jamesa Bonda

Jair Lapid poinformował, że sprawa Iranu jest głównym tematem jego rozmów w Waszyngtonie. Poza spotkaniem w Departamencie Stanu szef izraelskiej dyplomacji rozmawiał z przedstawicielami Kongresu, doradcą prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake’m Sullivanem oraz wiceprezydent Kamalą Harris.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię