Elon Musk pozbył się akcji Tesli o wartości 5 mld dolarów

W serii transakcji mających miejsce we wtorek (9.11) i środę (10.11) Elon Musk sprzedał ponad 3,5 milionów akcji Tesli o łącznej wartości prawie 5 miliardów dolarów.

Musk, będący prezesem przedsiębiorstwa nadal posiada ponad 166 mln akcji. Jak informuje portal CNBC transakcje nie zostały oznaczone jako 10b5, co oznacza, że nie były zaplanowane.

Czytaj także: 21 fascynujących faktów na temat pieniędzy i bogactwa

Poprzednia sprzedaż z 14 września tego roku była zaplanowana, wówczas Elon Musk sprzedał pakiet 930 tysięcy akcji Tesli o wartości 1,1 miliarda dolarów. Zanim wdrożył w życie sprzedaż akcji poprosił swoich zwolenników na Twitterze (ponad 60 milionów) o głosowanie w nieformalnej ankiecie – twierdził wówczas, że dane im będzie zdecydować o przyszłości jego udziałów w Tesli. Z ujawnionych obecnie dokumentów sprzedażowych wynika, że niektóre akcje planowane były do sprzedaży już wcześniej.

Zobacz też: Czy można odnieść sukces bez wykształcenia?

Po ankiecie akcje Tesli spadły o 15% jednakże w środę poszybowały o 4% w górę. Akcje sprzedażowe urządzali także obecni i byli członkowie zarządu firmy: Robyn Denholm, Kimbal Musk (brat Elona), Antonio Gracias, Ira Ehrenpreis – sprzedali oni swoje akcje za setki milionów dolarów, po tym, jak kapitalizacja rynkowa Tesli przekroczyła w październiku bilion dolarów.

Gdzie najlepiej ulokować oszczędności podczas wzrostu inflacji

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię