Bilans ofiar tornad które nawiedziły USA wciąż rośnie. Poszukiwania zaginionych trwają

Do 78 wzrosła liczba zabitych przez niszczycielskie tornada jakie przeszły przez 6 środkowych amerykańskich stanów. Największe straty żywioł spowodował w stanie Kentucky, gdzie zginęły co najmniej 64 osoby. Na miejscu trwa akcja usuwania zniszczeń i poszukiwania zaginionych.

Gubernator Andy Beshear poinformował, że wśród 64 potwierdzonych ofiar śmiertelnych tornad w stanie Kentucky są osoby wieku od 5 do 86 lat. Beschear uprzedził, że liczba zabitych niemal na pewno wzrośnie. „Będzie na pewno powyżej siedemdziesięciu a może nawet powyżej osiemdziesięciu. Jednak przy tak dużych zniszczeniach może nawet minąć tydzień zanim poznamy ostateczną liczbą ofiar śmiertelnych” – mówił gubernator.

Beshear poinformował, że liczba ofiar w zawalonej fabryce świec w miasteczku Mayfield wyniosła osiem, a kolejnych osiem osób jest zaginionych. Pierwotnie obawiano się, że mogło tam zginąć nawet 70 osób.

 

 

Gubernator Kentucky dziękował prezydentowi Bidenowi za natychmiastowe skierowanie pomocy federalnej. „To najszybsza odpowiedź rządu federalnego w sytuacji nadzwyczajnej w historii Stanów Zjednoczonych. Jesteśmy za to prawdziwie wdzięczni” – mówił Beshear.

W pozostałych stanach dotkniętych przez tornada potwierdzono śmierć 14 osób – w Illinois w wyniku zawalenia się magazynu firmy Amazon 6 osób zostało zabitych, w Tennessee zginęły 4 osoby a w Arkansas i Missouri po dwie.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię