Brytyjska królowa Elżbieta II w świątecznym orędziu wspomniała księcia Filipa (video)

YouTube

Brytyjska królowa Elżbieta II w dorocznym orędziu świątecznym wspominała zmarłego małżonka- księcia Filipa, mówiła też o istocie Świąt Bożego Narodzenia oraz o planowanym na przyszły rok jubileuszu 70-lecia jej panowania.

„Choć ten świąteczny czas jest dla wielu osób czasem szczęścia i radości, Boże Narodzenie może być trudnym okresem dla tych, którzy stracili swoich bliskich. W tym roku, osobiście rozumiem, dlaczego” – wyznała królowa. Książę Filip, który był mężem Elżbiety II przez 73 lata, zmarł na początku kwietnia.

Królowa w orędziu wspomniała pracę księcia i wyraziła radość z przejęcia jego obowiązków przez innych członków rodziny królewskiej.

„Ja i moja rodzina, nawet jeśli w tym roku brakuje jednego znajomego śmiechu, w Boże Narodzenie będziemy się radować, ponieważ jest ono okazją do powspominania i zobaczenia na nowo tych świąt oczami naszych małych dzieci. Kolejną czwórkę powitaliśmy z radością w rodzinie w mijającym roku”- powiedziała Elżbieta II: „Uczą one nas wszystkich – tak jak w bożonarodzeniowej historii, że wraz z narodzinami dziecka, wstaje nowy dzień o nieskończonych możliwościach. To właśnie ta prostota opowieści o Bożym Narodzeniu sprawia, że ​​jest ona tak uniwersalnie atrakcyjna: proste wydarzenia, które stały się punktem wyjścia dla życia Jezusa – człowieka, którego nauki były przekazywane z pokolenia na pokolenie i były podstawą mojej wiary”- dodała Elżbieta II.

Królowa przypomniała też, że w lutym, za sześć tygodni, rozpoczną się uroczystości jej Platynowego Jubileuszu. „Będą one – mam nadzieję – dla wszystkich ludzi okazją do poczucia wspólnoty, szansą na podziękowanie za te wszystkie ogromne zmiany, jakie zaszły w ciągu ostatnich siedemdziesięciu lat- społeczne, naukowe i kulturalne, a także szansą na spojrzenie z ufnością w przyszłość”– mówi królowa Elżbieta II w świątecznym orędziu.

Orędzie zostało nagrane w Białym Salonie na Zamku w Windsorze, gdzie królowa spędza święta.

IAR

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię