Bix Aliu dziękuje prezydentowi za weto

Charges d’affaires USA w Polsce Bix Aliu dziękuje prezydentowi Andrzejowi Dudzie za weto do ustawy medialnej. Prezydent zakwestionował przepisy, które zezwalały, aby właścicielami mediów w Polsce były jedynie podmioty zarejestrowane w Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Po tej decyzji Bix Aliu w mediach społecznościowych podziękował prezydentowi za „przywództwo i zaangażowanie dla wspólnych wartości demokratycznych oraz za ochronę klimatu inwestycyjnego w Polsce” „Razem sojusznicy są silniejsi!” – napisał dyplomata.

Polsko-amerykańska umowie z 1990 roku o wzajemnych stosunkach gospodarczych, która gwarantuje ochronę wzajemnych inwestycji, była jednym z wymienionych przez prezydenta powodów weta. Chodził o amerykańskich właścicieli stacji TVN, zaniepokojonej procedowaną ustawą.

 

Andrzej Duda mówił, że przy podejmowaniu decyzji brał pod uwagę ochronę prawa własności i swobodę działalności gospodarczej. Podkreślał też konieczność dochowania zawartych umów, wskazując na udzieloną niedawno TVN24 koncesję.

Cyfrowy paszport szczepień COVID-19 – jak go uzyskać i zabezpieczyć?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię