Mieszkańcy Illinois mogą skorzystać z nowej formy weryfikacji szczepień

Urzędnicy Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Illinois (IDPH) podali, że portal szczepień IDPH dodał do oferty weryfikacji szczepień SMART™ Health Card.

Karta zdrowia SMART™ umożliwia użytkownikom pobranie kodu QR, który osoby te mogą użyć do łatwego potwierdzenia statusu szczepienia COVID-19 w firmach, na imprezach i w innych miejscach publicznych.

Dyrektor IDPH, dr Ngozi Ezike, powiedział, że jest „to po prostu uproszczenie procesów, tak aby ludzie mogli szybko pokazać informacje o swoim statusie szczepień”.

Vax Verify to system online, który umożliwia mieszkańcom stanu Illinois, którzy ukończyli 18 lat, sprawdzenie swojej historii szczepień przeciwko COVID-19. Vax Verify można pobrać pod adresem https://idphportal.illinois.gov.

Osoby, które chcą skorzystać z tej formy zweryfikowania szczepień mogą pobrać aplikację Commons Project SMART Health Card Verifier ze sklepu Apple AppStore i Google Play.

 

IDPH zapewnia, że ten system weryfikacji jest zgodny z najlepszymi praktykami ochrony poufnych informacji zdrowotnych. Aby pobrać dowód szczepienia, osoba korzystająca z aplikacji po raz pierwszy musi przejść przez krótki, jednorazowy proces weryfikacji tożsamości, aby uzyskać dostęp do historii szczepień. Po zakończeniu procesu weryfikacji, osoby fizyczne mogą zobaczyć własne dane w Illinois Comprehensive Automated Immunization Registry Exchange (I-CARE).

 

Dokumentacja szczepień jest utrzymywana w tajemnicy i tylko osoba, do której konto należy ma dostęp do historii szczepień. W przypadku osoby niepełnoletniej jej rodzic lub opiekun również ma dostęp. Niektóre osoby o bardzo popularnych nazwiskach będą musiały podjąć dodatkowe kroki, aby bezpiecznie udowodnić swoją tożsamość.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię