Byk – charakterystyka znaku zodiaku

Człowiek urodzony w znaku Byka ceni sobie wygodę oraz dobra materialne. Pragnie czerpać z życia pełnymi garściami i nie pozwoli, aby ktokolwiek stanął mu na drodze w realizacji jego marzeń i zamierzeń.

Byki nie odmawiają sobie niczego, lubią robić zakupy, a przy tej okazji dobrze zjeść i odwiedzać piękne miejsca. Lubią otaczać się luksusem, mają tendencję do nadmiernego gromadzenia majątku, choć większość uznaje to raczej jako zaletę, która zapewnia życie na właściwym poziomie. Byki bywają skąpcami.

Zazwyczaj Byki posiadają jasne cele, misternie zaplanowane i wytoczone. Wszystkie swoje zadania podporządkowują planowi, który ma za zadanie doprowadzić ich do ostatecznego celu w dziedzinach, które sobie obrali. W osobowość Byka wpisana jest duża doza cierpliwości – z tej przyczyny udaje się mu zrealizować większość marzeń. Byk jest świetnym partnerem w interesach i pracy zawodowej, świetnie sprawdza się również w rodzinie, w której dba o wszystko z pełnym zaangażowaniem.

 

Szczególnie cenną cechą charakteru Byka jest zdolność do bezbłędnego działania. Nie oznacza to co prawda, że Byki nigdy nie popełniają błędów, przydarzają im się one po prostu rzadziej niż innym ludziom. Fakt ten może wynikać z wrodzonej u Byków wytrwałości i wnikliwości. Wszystko dokładnie analizują, starają się dokładnie zaplanować swoje działania i jak najdokładniej pracować. Wszyscy z otoczenia Byka mogą polegać na jego rzetelności, nigdy nie zawiedzie pokładanych w nim nadziei.

Bardzo istotnym elementem życia dla Byków są przyjemności zmysłowe, bez których nie potrafią żyć. Zawsze zagospodarują sobie kilka chwil na sprawienie sobie przyjemności. Warto jednak zaznaczać, że nawet największe i najbardziej ulubione rozkosze nie są w stanie odepchnąć Byka od obowiązków, które zawsze postawione są na pierwszym miejscu.

Byk z natury jest tradycjonalistą, nie przepada za zmianami ani nowościami. Zdecydowanie woli ułożone i harmonijne życie, które rozwija się zgodnie z obranym przez niego kierunkiem. W podejmowanych decyzjach Byki zawsze kierują się rozsądkiem, unikają nieprzemyślanych decyzji działań. Bywa, że czasami zastanawiają się zbyt długo, poprzez co, przez niektórych odbierane są jako osoby tchórzliwe. W istocie jednak, Byki lubią przeanalizować wszystkie istotne w danej sprawie argumenty.

Charakterystyczną cechą Byków jest również ich upartość – niezwykle trudno jest przekonać je do zmiany zdania. Niechętnie zmienią raz ustalony przez siebie plan i wzorzec działania. Chociaż na co dzień są osobami o raczej łagodnym usposobieniu, w sytuacji próby wymuszenia zmian dają innym odczuć swój gniew. Byk z reguły jest osobą silną fizycznie, lepiej więc go nie denerwować. Szczególnie należy uważać na wyprowadzenie Byka z równowagi -co na szczęście przydarza się rzadko – wtedy jednak staje się nieobliczalny.

Zalety: wytrwałość, niezawodność, cierpliwość, lojalność, hojność.

Wady: materializm, upartość, zaborczość, lenistwo, chciwość.

Nazwa łacińska: Taurus.

Kolejność w zodiaku: drugi.

Żywioł astrologiczny: ziemia.

Jakość astrologiczna: stała.

Planeta rządząca: Wenus.

Szczęśliwe kolory: różowy, zielony, błękitny.

Szczęśliwe kamienie: szmaragd, szafir, topaz, perła, agat.

Szczęśliwe rośliny: śliwa, jabłoń, mięta.

Szczęśliwe zapachy: werbena, konwalia, bez, lilia.

Szczęśliwe metale: miedź.

Przyjazne kraje: Iran, Cypr, Irlandia.

Miłość

Byk jest osobą niezwykle zmysłową, ceni sobie bliskość fizyczną i emocjonalną z partnerem, bywa jednak, że czasami trudno mu nawiązać nić porozumienia. Byk jest z natury osobą nieśmiałą, z tej przyczyny z początku znajomości zachowuje raczej dystans. Związek Byka ma szansę rozkwitnąć, jeżeli znajdzie się przyszły partner, który przejmie inicjatywę – wówczas Byk odpręży się i zacznie czerpać przyjemność z bliskości z drugą osobą, dając przy tym wiele od siebie.

Niezmiernie ważną w miłości cechą osób spod znaku Byka jest wierność – nigdy nie zdradzą ukochanej osoby i tego samego oczekują od partnera. Wierność jest wręcz fundamentalną wartością dla Byków, która buduje związek, nadaje miłości piękna, i sprawia że jest ona wiecznie żywa. Aby zrealizować się w miłości Byk jest skłonny do ogromnego poświęcenia. Byki raczej nie wybaczą zdrady. Oto porady dotyczące znaków zodiaku partnera Barana:

Świetnie zgrana para: Byk, Panna, Koziorożec.

Interesujący związek: Rak, Skorpion, Ryby.

Przeciętny, choć dobrze rokujący związek: Wodnik, Waga, Lew.

Odradzany związek: Baran, Bliźnięta, Strzelec.

Przyjaźń

Byk w sferze znajomości i przyjaźni wybiera sobie osoby podobne do siebie, szczególnie ceni sobie spokój, w harmonijnym otoczeniu czuje się bowiem najlepiej. Osoby spod znaku Byka mają trudności w zawieraniu nowych znajomości, bywają nieufni i drobiazgowi. Zanim dopuszczą kogoś do siebie bliżej, będą mu się uważnie przyglądać analizując każdy szczegół.

Byki mają dobre serce, szczególnie cenią sobie przyjaźnie zawarte jeszcze w dzieciństwie – troszczą się o nie i pielęgnują. Znajomi cenią w bykach lojalność i cierpliwość. W kontaktach z ludźmi Byki są szczere i bezpośrednie – tego samego oczekują od innych. Nie są obojętni na cudzą krzywdę – zwłaszcza na krzywdę przyjaciół, jako pierwsi zjawiają się ze wsparciem i pomocą. Boleśnie przeżywają odmowę udzielenia pomocy, długo rozpamiętują brak lojalności. Choć Byk rzadko się zwierza, potrafi dochować nawet największej tajemnicy. Wspólne wieczory w domowym zaciszu spędzone na kolacji i pogawędkach to idealne spędzenie wieczoru.

 

Finanse

Pieniądze i dobra materialne są dla Byka istotą życia, jest on największym z całego zodiaku materialistą. Tej kwestii jednak nie należy rozpatrywać zupełnie negatywnie. Dostatek sam w sobie nie jest czymś złym, tym bardziej, że Byk nie jest zwykle skąpy czy pazerny – najzwyczajniej lubi otaczać się luksusem. Chętnie dzieli się swoim bogactwem z bliskimi, nawet z dalszymi krewnymi z rodziny.

Ze wszystkich znaków zodiaku Byk jest najzdolniejszym finansistą – jego praca i wysiłek zawsze skalkulowane są na zysk. Byki są przy tym cierpliwie i dokładne, lubią analizować sytuacje – z tych przyczyn świetnie wychodzą im inwestycje środków – co często dostarcza im sporych zysków. Interesy prowadzone przez Byków rzadko się nie udają, nawet jeśli do tego dojdzie osoby spod tego znaku nie załamują się i opracowują mechanizm wyjścia z kryzysu bądź ewentualnego zadłużenia.

W kwestii pieniędzy Byk jest pragmatykiem, tę sferę życia ma idealnie poukładaną. Nigdy nie pozwoli sobie na chaos i bałagan w kwestii majątku i pieniędzy. Każdy, nawet najdrobniejszy szczegół jest przez Byka skrupulatnie analizowany.

Poczucie bezpieczeństwa finansowego ma dla Byka ogromne znaczenie – z tej kwestii właśnie wypływa przywiązanie do majątku i pieniędzy. Byk opracowuje szczegółowy plan emerytalny, pamięta o polisach i ubezpieczeniach, tworzy i realizuje system oszczędnościowy. Organizacją spraw finansowych zawstydziłby niejednego bankowca, w tych kwestiach nie ma sobie równych.

Chęć zapewnienia sobie bezpieczeństwa finansowego i stabilności czasami niekorzystnie wpływa na osoby spod znaku Byka. Zdarza im się być prawdziwymi sknerami – skąpią na rozrywki zarówno dla siebie jak i rodziny, wiele wydatków uznają za zbędne, nie mówiąc już o pożyczaniu pieniędzy. Z tej przyczyny zdarza się, że Byki nie są darzone szczególną sympatią w rodzinie.

Praca

Ludzie spod znaku Byka cechują się wyjątkowa pracowitością, trudno znaleźć bardziej rzetelnego, obowiązkowego i sumiennego pracownika. Co więcej, Byki z reguły nie mają wygórowanych ambicji odnośnie swojej kariery zawodowej, niechętnie uczestniczą w „wyścigu szczurów” – chyba, że bardzo zależy im na danym stanowisku. zdecydowanie nie próbują wygryźć swojego szefa ze stanowiska. Byk nie przepuści okazji do zarobienia dodatkowych pieniędzy – nie będzie się starał jednak tego osiągnąć po trupach. Byki lubią być częścią zgranego zespołu, dobrze czują się współpracując z innymi. Choć czasami osoba spod znaku Byka wolałaby nie wychodzić przed szereg – często się jej to nie udaje w związku z solidnością, którą wkłada w pracę – bardzo często Byk jest doceniany przez przełożonego i wyróżniany na tle innych.

Pod każdym względem w życiu zawodowym Byk wyróżnia się solidnością i niezawodnością, choć miewa czasem problem z szybkością realizacji zadań. dla każdej firmy Byk jako pracownik jest nieoceniony – można mu powierzyć każde zadanie, w tym najważniejsze projekty.

  • Zobacz: Horoskop na 2022 rok dla wszystkich znaków zodiaku

Byk wykazuje zdolności artystyczne, doskonale sprawdza się w zawodach wymagających kreatywności, chętnie wykonuje prace manualne – zwłaszcza jeżeli związane są one z rodziną, np. jej bezpieczeństwem.

W sferze zawodowej dla Byka najlepsze będą zawody związane z uprawą ziemi, świetnie sprawdzi się też w budownictwie. Z racji swoich zdolności organizacyjnych w kwestiach finansowych – to także idealna dziedzina, w której mógłby spełniać się zawodowo.

Najlepsze zawody dla Byka: doradca finansowy, bankier, rzeczoznawca, wizażysta, restaurator, artysta, ogrodnik, ekolog, biolog, kasjer, projektant.

 

Dom i rodzina

Dla każdego Byka rodzina jest bardzo ważna, jeżeli nie najważniejsza. Właśnie w rodzinie byki odnajdują gwarancję poczucia bezpieczeństwa oraz ostoję bliskości emocjonalnej z innymi ludźmi.

Byki bez własnej rodziny są po postu nieszczęśliwe, bardzo jej potrzebują. Rodzina zapewnia im komfort psychiczny, dla niej mogą się starać, to właśnie jej chcą zapewnić bezpieczeństwo i stabilność finansową, z nią chcą dzielić się bogactwem materialnym i duchowym.

Osoby spod znaku Byka są mocno przywiązane do członków swojej rodziny, nie wyobrażają sobie spędzić dnia bez troski o najważniejsze osoby. Pragną zapewnić rodzinie wszystko co najlepsze.

Z drugiej strony, w relacjach z najbliższymi Byki są bardzo wymagające. Ich tradycjonalistyczne podejście do kwestii rodziny wynika z mocno ugruntowanych zasad, które muszą być przestrzegane przez wszystkich domowników. Pomimo ogromnej miłości, jaką Byk darzy swoich bliskich, może okazać się trudny we współżyciu przez swoją autorytarną naturę. Wymaganie dyscypliny od pozostałych członków rodziny nie każdemu może się spodobać i odpowiadać.

Przestrzeń domowa musi być dla Byków harmonijna – tak jak całe ich życie. Uwielbiają porządek, każda rzecz ma swoje miejsce. Przestrzegania porządku oczekują od reszty domowników. Nie ma konkretnego stylu wnętrz, który szczególnie przypada Bykom do gustu, jedne cenią minimalizm, inne lubują się w gustownych ozdobach.

Zdrowie, odżywianie, aktywność fizyczna.

 

Człowiek spod znaku Byka to silna i zdrowa osoba, zazwyczaj ma niewiele problemów zdrowotnych. Główną słabością Byków jest zamiłowanie do obfitych posiłków, które mogą doprowadzić do nadwagi chorób serca, miażdżycy, nadciśnienia. Byk nie odmawia sobie również słodyczy, które wprost uwielbia. Najbardziej wrażliwą częścią ciała Byków jest szyja i gardło – łatwo ulegają przeziębieniom, szczególnie jesienią oraz wiosną. W okolicy szyi znajduje się również tarczyca, na która Byki powinny zwracać szczególną uwagę i badać ten organ kiedy źle się czują. Byk miewa również często problemy z kręgosłupem, co najczęściej spowodowane jest ciężką pracą, m.in. dźwiganiem ciężarów. Dolegliwości związanych z kręgosłupem również nie wolno Bykom lekceważyć.

Oprócz zamiłowania do jedzenia Byki znane są innym ze swoich zdolności kulinarnych – przeważnie mają talent do gotowania. Świetnie radzą sobie z wypiekaniem słodkości, które uwielbiają.

Byki niestety nie są miłośnikami wysiłku fizycznego – są pracowici, lecz nie lubią się przemęczać. Wyczynowe uprawianie sportu zdecydowanie nie jest dla nich. Do regularnego uprawiania sportu zmusić może Byka nadwaga lub choroba. Jedyną formą aktywności uwielbianą przez byków jest praca w Ogrodzie, spacery oraz jazda na rowerze.

Dzieciństwo i szkoła.

Młode Byki są bardzo pogodnymi dziećmi, przy których można odpoczywać. Są powolne i spokojne. Nie powinno się ignorować pytań zadawanych przez dzieci tego znaku – brak odpowiedzi może wywołać upór. Byki jako dzieci są radosne, często się śmieją, uwielbiają jeść i próbować nowe potrawy, przez co często są nieco pulchne, co dodaje im unikatowego wdzięku. Kochają słodycze i lubią dużo spać. Są małymi chytruskami, które niechętnie dzielą się tym co mają. Dzieci spod znaku Byka cechują się świetną organizacją swoich zabawek – doskonale wiedzą ile czego mają, uwielbiają swoją skarbonkę, często już jako dzieci udaje im się zaoszczędzić pokaźną sumę.

 

W szkole wprawiają w zachwyt swoich nauczycieli, byki są dociekliwe i lubią się uczyć. Od najmłodszych lat nie lubią ryzyka, przygód i działań bez sensu- aby rozwiązać problem muszą go najpierw dokładnie przeanalizować. Byki posiadają talenty artystyczne, muzyczne, plastyczne oraz manualne. Rodzice powinni zwrócić uwagę na swoje dziecko tego znaku – warto okazać mu zainteresowanie i rozwijać jego pasje.

Sławni ludzie spod znaku Byka

Enya, Salvador Dalí, Zygmunt Freud, Charlotte Brontë, Mark Zuckerberg, Ferdinand Delacroix, Johannes Brahms, William Szekspir, Jan Paweł II, Max Karl Ernst Ludwig Planck, Henryk Sienkiewicz, Sugar Ray Robinson, David Beckham, Busta Rhymes, Cher, Bono, Aidan Gillen, Rory McCann, Al Pacino, John Joseph „Jack” Nicholson, Jet Li, Audrey Hepburn, Megan Fox, Penélope Cruz, George Clooney, Michelle Pfeiffer, Pierce Brosnan, Fred Astaire, Djimon Hounsou, Donald Tusk, Andrzej Duda, Harry Truman, Katarzyna II Wielka, Elżbieta II (Windsor), Tony Blair, Eva „Evita” Perón

Horoskop na 2022 rok dla wszystkich znaków zodiaku

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię