Bliźnięta – charakterystyka znaku zodiaku

Ludzie urodzeni w znaku Bliźniąt cechują się niezwykłą witalnością. Są pełni energii, inteligentni, zdolni do dokonywania w swoim życiu naprawdę wspaniałych i niekiedy wielkich rzeczy. Posiadają wrodzoną ciekawość świata, która sprawia, że nic nie jest dla nich nudne lub niewarte uwagi.

Bliźnięta uwielbiają wiedzieć, co dzieje się dookoła nich – nie będą siedziały bezczynnie kiedy pojawi się idealna okazja do przeżycia wyjątkowej przygody. Mają lotny umysł, są otwarte na nowe idee, którym chętnie się przyglądają i je zgłębiają. Nieustannie podążają za nowymi wrażeniami, uwielbiają zapoznawać się z kolejnymi teoriami i pomysły.

Bliźnięta nie znoszą rutyny, wiele poświęcą aby poczuć kolejny w swym życiu dreszczyk emocji. Są nastawione na kontakty z innymi ludźmi, świetnie sprawdzają się jako towarzysze wszelkich rozrywek – tam gdzie znajdują się Bliźnięta, nie można się nudzić.

Ludzie urodzeni w znaku Bliźniąt cenią sobie własną niezależność. Strasznie męczy ich codzienność – te same obowiązki, wychowywanie dzieci, dom – szara codzienna rutyna jest dla nich zdecydowanie za nudna, w życiu Bliźniąt ciągle coś musi się dziać. Kiedy jest inaczej, są po prostu nieszczęśliwe.

 

Bliźnięta to osoby niezwykle towarzyskie, komunikacja z ludźmi jest zdecydowanie ich żywiołem. Uwielbiają być wśród ludzi cokolwiek robią i gdziekolwiek mieszkają. Rozmowa z Bliźniętami nigdy nie dotrze do martwego punktu, zawsze znajdą interesujący temat do dyskusji, są bardzo rozgadane, potrafią opowiadać o najnudniejszej rzeczy w fascynujący sposób.

Wiele osób spod znaku Bliźniąt uważanych jest za podrywaczy, chętnie rozmawiają z płcią przeciwną, sprawiają, że wytwarza się nić porozumienia już od pierwszych chwil znajomości. Potrafią doskonale zaangażować rozmówcę, same również bardzo się emocjonują każdym kolejnym spotkaniem. Bliźnięta są ciekawe drugiego człowieka, często chęć kontaktu odbierana jest jako próba podrywu, choć samym Bliźniętom taka kwestia nawet nie przychodzi na myśl.

Zdecydowanie największą wadą Bliźniąt jest brak zrozumienia motywacji innych ludzi. Choć osoby tego znaku uwielbiają kontakty drugim człowiekiem, większość swoich relacji traktują powierzchownie. Zbyt bardzo koncentrują się na własnych pragnieniach i potrzebach, zapominają, że ktoś może ich nie podzielać. Krytyka – nawet szczera od razu powoduje obrażanie się u Bliźniąt, w większości przypadków następuje automatyczne skreślenie krytyka z listy przyjaciół i zakodowanie go jako osoby niewartej uwagi.

Zalety: ciekawość, energiczność, dowcipność, pomysłowość, umiejętność przystosowania się do różnych warunków i osób.

Wady: chytrość, powierzchowność, impulsywność, nerwowość, kłamliwość, niezdecydowanie, egocentryzm, nieszczerość.

Nazwa łacińska: Gemini.

Kolejność w zodiaku: trzeci.

Żywioł astrologiczny: powietrze.

Jakość astrologiczna: zmienna.

Planeta rządząca: Merkury.

Szczęśliwe kolory: szafirowy, zielony, turkusowy, żółty, szary, lazurowy, niebieski, pastelowy.

Szczęśliwe kamienie: kryształ górski, agat, beryl, akwamaryn, jaspis, kocie oczko.

Szczęśliwe rośliny: drzewo orzechowe, kminek, konwalie.

Szczęśliwe zapachy: melisa, werbena, lawenda, konwalia, cynamon.

Szczęśliwe metale: stop srebra i rtęci.

Przyjazne kraje: Belgia, Armenia, Sardynia.

Miłość

Ludzie urodzeni w znaku Bliźniąt nie potrafią żyć w samotności, bliskość ukochanej osoby jest dla nich niezbędna do życia – pustki, w przypadku jej braku nie są w stanie zapewnić nawet najciekawsze przygody i najbardziej dochodowe interesy. Miłość jest przez ciekawością świata najważniejszym pragnieniem w ich życiu. Samotne Bliźnięta cokolwiek robią, poszukują przy okazji bratniej duszy, u boku której mogłyby się zestarzeć.

Poszukiwanie wyjątkowej i głębokiej więzi emocjonalnej powoduje, że Bliźnięta często romansują z kilkoma partnerami, niekiedy naraz, zanim znajdą właściwą osobę. Bliźnięta osiągają wyjątkową biegłość w uprawianiu seksu, są ognistymi kochankami, nie powstrzymują się w wyrażaniu swojego zaangażowania. W łóżku chętnie eksperymentują, aby tylko sprawić ukochanej osobie jak największą przyjemność.

 

Świetnie zgrana para: Waga.

Interesujący związek: Baran, Bliźnięta, Lew, Strzelec, Wodnik.

Przeciętny, choć dobrze rokujący związek: Panna, Rak.

Odradzany związek: Byk, Skorpion, Koziorożec, Ryby.

Przyjaźń

Bliźnięta lubią być popularne, łatwo pozyskują nowe znajomości, posiadają w swoim otoczeniu wiele osób, które są nimi prawdziwie zafascynowane. Osoby spod znaku Bliźniąt kochają towarzystwo innych ludzi – to ich prawdziwy żywioł. Zawsze są uśmiechnięte, energiczne i wesołe. Wśród znajomych jednogłośnie uznawane są za duszę towarzystwa. Znajomi uwielbiają ich zmysł retoryki oraz inteligencję. Bliźnięta docenią wszystkie osoby, które potrafi prowadzić dyskusje, cenią ludzi inteligentnych i z poczuciem humoru. Otaczają się całą rzeszą ludzi, bardzo powierzchownie traktują swoje relacje, trudno im zawierać trwałe przyjaźnie, miewają problem ze szczerością i lojalnością. Bliźniętom nie warto powierzać swoich tajemnic – często bowiem w zwykłej rozmowie potrafią nimi chlapnąć.

Finanse

Dla Bliźniąt kwestie finansowe to z reguły trudny temat. Z jednej strony są zdolne i potrafią całkiem nieźle zarobić, mają również wiele ciekawych pomysłów na biznes. Z ich realizacją bywa różnie – zwykle pozostawia wiele do życzenia, choć i tak Bliźnięta wychodzą na swoje. Mają zdolność wyczucia dobrej okazji do zrobienia interesu, który dostarczy zadowalającej korzyści.

Z drugiej strony bliźnięta martwią się o pieniądze – niezależnie od stanu ich posiadania. Nieustannie towarzyszy im nieodparte wrażenie o ulotności posiadanego majątku. Często zdradza ich zapobiegawczość – troszcząc się o bezpieczeństwo i stabilność finansową są skłonne do podjęcia ryzykownych inwestycji, które niestety, często zamiast zysków generują starty.

Do kwestii finansowych Bliźnięta podchodzą bardzo poważnie, starają się inwestować w nieruchomości bądź w złoto, które stanowią dla nich najlepszą lokatę. Zdają sobie sprawę, że jeżeli pojawią się problemy bądź trudności finansowe – zawsze będą mogły skorzystać z posiadanych, zamrożonych aktywów.

Troska i zamartwianie się w kwestiach finansowych nie czyni z Bliźniąt skąpców. Nie mają żadnych oporów z wydawaniem pieniędzy na swoich bliskich – wręcz przeciwnie. Chętnie sprawiają bliskim drobne przyjemności, niekiedy drogie prezenty, starają się spełnić większość ich zachcianek. Z tego powodu, Bliźnięta często mogą stać się ofiarą zachłanności i pazerności swoich najbliższych, co stanowi dla nich znaczne niebezpieczeństwo. Kiedy ludzie widzą, że ktoś lekką ręką wydaje na nich pieniądze, wykorzystują ich naiwność i zaczynają żądać coraz więcej.

Bliźnięta nie oszczędzają także na sobie – lubią kupować różne gadżety i ubrania, uwielbiają być na czasie w zgodzie z modą. Jest to jeden z ich sposobów na zwrócenie uwagi innych ludzi. Nowoczesny styl i maniery to ich karta przetargowa.

Praca

Znaczną zaletą Bliźniąt jest zdolność do robienia kilku rzeczy na raz. Wielozadaniowość uważają za coś wspaniałego, niestety nie dostrzegają, że spada przy tym ich jakoś pracy, a każde poszczególne zadania zajmuje więcej czasu. Bliźnięta niestety nie potrafią skupić się długo tylko na jednej rzeczy, często podchodzą do realizacji kolejnego zdania nie skończywszy poprzedniego. Współpracownicy muszą często sami domykać rozpoczęte przez Bliźnięta projekty.

 

Dużą zaletą Bliźniąt w kwestiach zawodowych jest gotowość do stawienia czoła każdemu wyzwaniu – szczególnie wtedy kiedy mają styczność z zupełnie nowym zadaniem, czymś – czego wcześniej nie robiły. Ludzie spod znaku Bliźniąt są bardzo wrażliwi i głęboko przeżywają wszystkie swoje sukcesy i porażki. Często ich nerwy są napięte do granic możliwości – z tego względu powinny na siebie uważać.

Bliźnięta najlepiej czują się na samodzielnych lub kierowniczych stanowiskach, nie lubią słuchać poleceń, za to sami uwielbiają je wydawać – nawet wtedy, kiedy nie zawsze wiedzą, jak właściwie kierować ludźmi. Inteligencja i wielozadaniowość sprawia jednak, że nadają się na stanowisko kierownicze, choć zarządzanie zasobami ludzkimi może je pogrążyć.

Dla osób spod znaku Bliźniąt idealnym zawodem będzie taki, który pozwoli im być w ciągłym ruchu. Powtarzalnych zadań i monotonii nie znoszą także w życiu zawodowym. Praca w fabryce przy taśmie produkcyjnej jest więc stanowczo nie dla nich. Idealnie odnajdą się na stanowisku wymagającym kontaktu z innymi ludźmi, świetnie sprawdzą się w mediach i handlu. Ciekawość świata, pogoń za wrażeniami i przygodą sprawia, że doskonale odnajdą się w zawodzie związanym z częstymi podróżami.

Polecane zawody: nauczyciel, kasjer, przedstawiciel handlowy, dziennikach, ilustrator, pracownik mediów, kadrowiec, pracownik poczty, urzędnik, pracownik recepcji, informatyk, pilot.

Dom i rodzina

Bliźnięta uwielbiają spędzać czas w gronie przyjaciół i rodziny. Zarażają wszystkich domowników radością i entuzjazmem. Często mają trudność w zrozumieniu potrzeb najbliższych, z reguły kierują się wyłącznie swoimi własnymi przekonaniami, nie starają się poznać, co tak naprawdę uszczęśliwia najbliższe im osoby.

Jako rodzice, bliźnięta cechują się prawdziwym luzackim stylem. Na ogół dobrze radzą sobie z wychowywaniem dzieci, jednak zbyt wiele czasu poświęcają pracy zawodowej, co negatywnie odbija się na ich relacjach rodzinnych. Bliźnięta choć bardzo lubią i kochają swoje dzieci, prawie ich nie widują – przyczynia się do tego mnogość obowiązków.

Osoby spod znaku Bliźniąt stawiają wysokie wymagania członkom swej rodziny. Pragną, aby wszyscy wytrwale pracowali i osiągali sukcesy – w szkole, pracy, własnym biznesie. Bliźnięta są dumne ze wszystkich sukcesów swoich dzieci oraz bardzo wstydzą się ich porażek. Motywują domowników do rozwijania swoich pasji i kompetencji.

Bliźniętom obcy jest dom pełen harmonii i ładu, nie mają czasu na porządki i systematyczne odkładanie rzeczy na miejsce. Uwielbiają proste rozwiązania, jak kosze i kufry na przechowywanie rzeczy. Chętnie żyją na walizkach gdyż uwielbiają podróżować. Często ich dom pełen jest najróżniejszych ozdób – pamiątek z podróży.

Zdrowie, odżywiania, aktywność fizyczna

Bliźnięta mają wręcz nieskończone zapasy energii, zawsze są pełne wigoru, zawsze ku czemuś podążają. Wielozadaniowość i ciągły ruch sprawia, że szybko spalają kalorie, nie mają z reguły problemów z nadwagą. Przez większość życia ich organizm działa właściwie, zgodnie z zasadą – ruch to zdrowie.

Choć osoby spod znaku Bliźniąt to z przeważnie zdrowi ludzi, ich największym problemem jest stres, są dosyć nerwowe. Do tego dochodzi używanie powszechnych używek – w szczególności papierosów i alkoholu, które mają ukoić zdenerwowania, a w istocie pogłębiają problemy ze zdrowiem. Sporo Bliźniąt ma jednak spore szanse, że nigdy nie zetknie się z nałogiem.

Bliźnięta nie cierpią chorować, gdyż choroba sprawia, że tracą swój cenny czas. Przebywają w ciągłym ruchu – choroba nie leży w ich interesie, nie mają na nią czasu. Ignorują często czas, który powinny poświęcić na rekonwalescencję i powrót do zdrowia.

W kwestii odżywiania – Bliźnięta uwielbiają wszystko, co lekkostrawne, kochają makarony i owoce morza, nie potrafią przejść obojętnie obok spaghetti. Nie przepadają raczej za gotowaniem, zdecydowanie wolą wyjść na miasto i wypróbować nową restaurację.

Zdecydowanie więcej czasu Bliźnięta powinny poświęcać regularnemu uprawianiu sportu i medytacji – pozwoli im to złagodzić negatywny wpływ stresu na ich życie i zdrowie.

 

Dzieciństwo i szkoła

Bliźnięta jako dzieci są bardzo uczuciowe, chętnie wszystkim pomagają. Są roztropne, bystre i przebiegłe. Bardzo lubią poświęcać czas nauce – uwielbiają bowiem poznawać i odkrywać. Dzieci spod tego znaku szybko się nudzą, na co receptą jest nieustanne wymyślanie kreatywnych i skomplikowanych zabaw. Młode Bliźnięta są bardzo ciekawe, uwielbiają zagadki i łamigłówki. Nie potrafią bawić się same, potrzebują ciągle towarzystwa. Nie nadają się do gier wymagających współzawodnictwa, brakuje im cierpliwości.

W szkole, podobnie jak w życiu dorosłym, trudno jest Bliźniętom skupić się na jednej rzeczy, Nie potrafią podporządkować się metodom nauki narzuconym przez program nauczania i nauczycieli. Mimo braku skupienia mają wiele do powiedzenia – często nie na temat.

Sławni ludzie spod znaku Bliźniąt

Marilyn Monroe, Lenny Kravitz, Markiz de Sade, Aleksander Puszkin, James Clerk Maxwell, Blaise Pascal, Raoul Dufy, Marguerite Yourcenar, Isadora Duncan, Robert Alexander Schumann, Beata Pawlikowska, Eugène Henri Paul Gauguin, Tupac Shakur, Ice Cube, B-Real, Kylie Ann Minogue, Peter Dinklage, Liam Cunningham, Morgan Freeman, Johnny Depp, Clint Eastwood, Angelina Jolie, Szymon Majewski, Hugh Laurie, Cezary Pazura, Natalie Portman, Helena Bonham Carter, Mr. T, Bartosz Żukowski, Paul Kalkbrenner, Jamel Debbouze, Donald Trump, John F. Kennedy, George Bush, Królowa Wiktoria, Bronisław Komorowski, Lech Kaczyński, Jarosław Kaczyński, Andrzej Lepper, Mateusz Morawiecki.

Horoskop na 2022 rok dla wszystkich znaków zodiaku

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię