Etopia: prawie 40 proc. mieszkańców Tigraju cierpi z powodu głodu

Prawie 40 procent mieszkańców prowincji Tigraj w północnej Etiopii cierpi z powodu głodu – informuje ONZ. Z powodu walk w regionie do mieszkańców nie dociera pomoc humanitarna.

Światowy Program Żywnościowy ONZ szacuje, że 83 procent Tigrajczyków ma problemy z dostępem do żywności, a 40 procent cierpi z powodu głodu. Mieszkańcy regionu muszą ograniczać wielkość porcji i liczbę posiłków w ciągu dnia. Jedzą prawie prawie wyłącznie produkty zbożowe, przez co ich dieta staje się coraz bardziej uboga. Program informuje również o problemach z żywnością w sąsiednich regionach Etiopii: Amhara i Afar.

Wojna w regionie Tigraj utrudnia pomoc humanitarną. Organizacje pomocowe mają problemy z dostawami żywności i dostępem do paliwa. Zapasy w regionie zostały niemal całkowicie wyczerpane, przez co pomoc niedożywionym cywilom musi być dostarczana przez tragarzy. ONZ apeluje do stron konfliktu o wstrzymanie walk i utworzenie korytarzy humanitarnych.

 

Władze Tigraju prowadzą walkę z etiopskim rządem. Tigrajski Ludowy Front Wyzwolenia był jedną z najbardziej wpływowych partii politycznych w kraju od zakończenia etiopskiej wojny domowej w 1991 roku. Kiedy w 2019 roku ugrupowanie to przeszło do opozycji, między partią a nową władzą zaczął narastać spór, który w listopadzie 2020 roku przerodził się w konflikt zbrojny.

Zielonym Do Góry Aparthotel – Kuchnia od serca

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię