Rak – charakterystyka znaku zodiaku

Ludzie urodzeni pod znakiem Raka to osobowości pełne sprzeczności. Charakteryzuje je ogromna zmienność nastrojów. Na dodatek są bardzo wrażliwe, przez co łatwo je urazić, łatwo się obrażają.

Osobowość Raka sprawia, że są często niezrozumiane przez innych, są naprawdę skomplikowanymi ludźmi – widać to nawet w ich związkach. Z jednej strony uzależniają się emocjonalnie od partnera, a drugiej strony chcą być niezależne i samowystarczalne. Raki błądzą w swoim życiu pomiędzy pragnieniami a chęcią udowodnienia własnej wartości.

Wielką zaletą Raka jest jego wrażliwość, dzięki niej jest on opiekuńczy i współczujący, co przedkłada się na relacje z innymi ludźmi – Raki starają się dbać o wszystkich dookoła. Bez wahania przychodzi bliskim z pomocą, nie oszczędza swoich sił aby zapewnić bliskim najlepsze warunki do życia i realizowania marzeń. Rak chętnie pomaga także obcym, często można go spotkać w fundacjach, ośrodkach pomocy oraz w akcjach charytatywnych.

Rak nie należy do odważnych osób, jest nieśmiały, często nie podejmuje się ryzyka w realizacji własnych marzeń. Potrzebuje kogoś, kto motywuje go i pcha do działania. Taką osobą może być przyjaciel lub partner, dzięki niej Rak wreszcie odważy się i zgodzi podjąć wyzwanie. Prawdziwym wyzwaniem jest jednak zdobyć zaufanie osób spod znaku Raka.

 

Wrodzona wrażliwość sprawia, że Raki często zbyt dużą wagę przywiązują do wydarzeń z przeszłości. Rozpamiętują doznane krzywdy i popełnione błędy, często nie potrafią lub nie chcę z nadzieją patrzeć w przyszłość i planować kolejne ruchy.

Rak potrafi po latach siedzieć „naburmuszony” i załamany wydarzeniami z przeszłości – nikt za jego wyjątkiem o wielu sytuacjach już nie pamięta. Osoby tego znaku są najczęściej zdania, że wyrządzonych w przeszłości krzywd nie można naprawić.

Z pozoru Raki mogą sprawiać wrażenie osób łagodnych i „miękkich”, w rzeczywistości potrafią być jednak niezwykle uparte. Prawdziwą siłę swojego charakteru pookazują wtedy kiedy ktoś skrytykuje jego bliskich, którzy w jego życiu są naprawdę bardzo ważni – zawsze będzie zaciekle ich bronić. W obliczu zagrożenia bliskich, Rak zmienia się w osobę o tytanicznej wręcz odwadze i sile.

Osobowość Raka jest tajemnicza i nieodgadniona. Raki często wyobrażają sobie samych siebie w różnych życiowych rolach, którymi się dowartościowują, lecz poprzestają jedynie na wizualizacjach. Mają skłonność do pesymistycznego myślenia, które zdarza się nadzwyczaj często i wynika najczęściej z niskiego poczucia własnej wartości.

Swoją przyszłość postrzegają zazwyczaj w mrocznych barwach, nie starają się niczego planować. Patrzą na rodzinę i znajomych, na ich kolejne sukcesy, sami zaś płaczą nad swoim ciężkim losem.

Przeszłość jest jednym z głównych zainteresowań Raków, lubią historię oraz tradycje i kultury różnych krajów. Chętnie czytają książki o tej tematyce i zgłębiają wiedzę. Cenią sobie dobre wychowanie oraz taktowne postępowanie, czego wymagają również od swoich najbliższych. Czują się i komfortowo i bezpiecznie, kiedy otaczają ich „grzeczni” i dobrze wychowani ludzie.

Zalety: wrażliwość, troskliwość, niezawodność, lojalność, przywiązanie do tradycji, oszczędność, ciepła osobowość, rodzinność, łagodność, cierpliwość.

Wady: Kapryśność, egocentryczność, nadwrażliwość, niepewność, obraźliwość, upartość, pesymistyczne nastawianie.

Nazwa łacińska: Cancer.

Kolejność w zodiaku: czwarty.

Żywioł astrologiczny: woda.

Jakość astrologiczna: zmienna.

Planeta/ciało niebieskie rządzące: Księżyc.

Szczęśliwe kolory: srebrny, różowy, indygo, bordowy, biały, bladozielony, tęczowy.

Szczęśliwe kamienie: opal, koral, malachit, szmaragd, kamień księżycowy, akwamaryna.

Szczęśliwe rośliny: wierzba, melisa, olcha.

Szczęśliwe zapachy: irys, konwalia, mirra, pierwiosnek.

Szczęśliwe metale: srebro.

Przyjazne kraje: USA, Kanada, Holandia.

Miłość

Rak w uczuciach jest bardzo ostrożny, czasami może wydawać się wręcz oziębły. Z podejrzliwością podchodzi do każdej osoby, która okazuje mu zainteresowanie, obawia się zranienia, profilaktycznie utrudnia potencjalnym partnerom zawarcie trwałej znajomości. Kiedy już upewni się, że może komuś zaufać pokazuje swoje drugie, prawdziwe oblicze pełne uczuciowości, lojalności i wrażliwości.

Wrodzona nieśmiałość Raka sprawia, że bardzo trudno mu umówić się na pierwszą randkę. Z reguły obserwuje z daleka i podziwia obiekt swoich uczuć, jeżeli wymarzona osoba nie dostrzeże zainteresowania i nie zrobi pierwszego kroku – Rak może nie doczekać się spełnienia w miłości, co jest dla niego prawdziwa tragedią.

W związku rak jest wrażliwym i delikatnym kochankiem, często zmienia się w prawdziwą maszynę do seksu – uwielbia łóżkowe igraszki, nigdy nie odmawia zbliżenia, chętnie eksperymentuje.

Świetnie zgrana para: Rak, Skorpion, Koziorożec, Ryby.

Interesujący związek: Byk, Panna.

Przeciętny, choć dobrze rokujący związek: Lew.

Odradzany związek: Baran, Bliźnięta, Waga, Strzelec, Wodnik.

Przyjaźń

Przyjaźń ma dla Raka szczególne znaczenie, traktuje on swoich przyjaciół w sposób wyjątkowy, pielęgnuje troskliwie swoją przyjaźń, zawsze jest gotowy do okazania wsparcia i pomocy. Rak to pełnowartościowy, dobry, wspaniałomyślny i szlachetny przyjaciel – jednym słowem – „prawdziwy”. Zawsze można na niego liczyć, zawsze kieruje się naturalną dobrocią serca.

Raki zwykle przyciągają do siebie osoby z życiowymi problemami – wśród takowych czują się najlepiej; mogą wówczas oddać się bezinteresownemu czynieniu dobra. Rakom zdarza się popadać w załamanie i smutek – wtedy liczą wśród swoich przyjaciół na to samo co same ofiarują – zrozumienie, życzliwość i serdeczność. Łatwo jest pozyskać Raka jako przyjaciela, jest on jednak bardzo intuicyjny – lekkoduchy i osoby interesowne nie mają już niego żadnych szans.

Finanse

Ludzie urodzeniu pod znakiem Raka mają wrodzone zdolności w kwestiach finansowych – bez obaw mogą podjąć się studiów w tym zakresie. Kiedy już opanuje niezbędną wiedzę, Rak szybko zacznie rozwijać swój własny biznes, poczynione przez niego inwestycje dostarczą mu satysfakcji i pokaźnych sum. Nie oznacza to jednak, że Rak lubi szastać pieniędzmi, wręcz przeciwnie – oszczędność to istotny element jego natury.

Wszystkie swoje zarobki wydaje oszczędni i ostrożnie, stara się odkładać większość pieniędzy na tzw. „czarną godzinę”. Oszczędność może jednak sprawić, że Rak stanie się prawdziwym skąpcem, wpada w obsesję na punkcie pieniędzy, które uznaje za gwarancję bezpieczeństwa dla rodziny – bywa dusigroszem, choć jest przekonany, że postępuje właściwie.

Rakowi nie grozi brak stabilności w kwestiach finansowych. Jeśli nie jest w związku z osobą lubująca się w wydawaniu pieniędzy nie musi specjalnie troszczyć się o majątek. Świetnie potrafi gospodarować pieniędzmi, potrafi je zarabiać i rozsądnie wydawać.

Praca

Najważniejszą sfera życia dla Raka jest rodzina, pracę zawsze będzie traktował drugorzędnie, w jego mniemaniu ma ona służyć utrzymaniu domu i najbliższych – to wszystko.

Rak zdecydowanie nie jest typem karierowicza, gdyby była taka możliwość chętnie zająłby się domem i nie zaprzątał głowy pracą. Raki nie zabiegają również o sławę i wiele sukcesy. wystarczy im, że będą mogły zapewnić rodzinie szczęście – wtedy poczują się w pełni spełnione.

 

Rakom odpowiada każdy rodzaj zajęcia, w którym będą mieli okazje do nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, chęć pomocy wpisana w ich charakter sprawia, że są świetnymi współpracownikami, każdy w firmie korzysta na ich obecności.

Trudno znaleźć lepszego kandydata na stanowisko związane z opieką nad innymi. Praca związana z opieką nad innymi ludźmi będzie wprost spełnieniem marzeń Raka, który dzięki swej wrażliwości będzie idealnie troszczył się o podopiecznych.

Osoby tego znaku świetnie odnajdują się także w roli psychoterapeuty. Choć wiele Raków świetnie odnajduje się w interesach, wielkie biznesy raczej nie są dla nich – najlepiej wychodzi im prowadzenie małych przedsiębiorstw, np. osiedlowych sklepików. Nawiązują oni bardzo dobre relacje ze swymi klientami, przez co ci chętnie do nich wracają.

Z racji swojego zamiłowania do przeszłości świetnie odnajdą się w pracy jako historyk lub archeolog.

Najlepsze zawody: archeolog, historyk, ekolog, kadrowiec, kucharz, nauczyciel, rolnik, projektant, kadrowiec, opiekun dzieci lub osób starszych, pielęgniarka, sprzedawca, archiwista, przedsiębiorca.

Dom i rodzina

Rak to najbardziej rodzinny znak ze wszystkich znaków zodiaku. Nikt jak ok nie jest tak mocno zaangażowany w życie rodzinne. Osoby tego znaku potrzebują rodzinnej miłości, domowego ciepła, roześmianych dzieci i zapachu wyrabianych w domu przysmaków. Podstawą jego egzystencji jest szczęśliwa rodzina tworząca szczęśliwym – jeśli uda się zaspokoić tę sferę życia, właściwie dla raka nie liczy się nic innego.

Dom rodzinny to dla Raków bezpieczna przystań i ostoja bezpieczeństwa. To istne sanktuarium, za którego wysokimi murami można się zamknąć i ukryć przed światem. Już od najmłodszych lat, Rak planuje stworzyć miejsce na Ziemi, gdzie będzie mógł czuć się pewnie. Obecność i ciepło najbliższych daje Rakowi poczucie wewnętrznego zadowolenia i harmonii.

Rak jako rodzic kieruje się rozsądkiem i tendencją do wyolbrzymiania niektórych sytuacji i zdarzeń. Często bywa nadopiekuńczy, nieustannie boi się o bezpieczeństwo swoich dzieci, które stara się im zapewnić na każdym kroku. Doskonale wykorzystuje w tych kwestiach swoja wrodzona intuicję, która bezbłędnie podpowiada mu zagrożenia. Rak to rodzic który zawsze potrafi na czas podjąć odpowiednie środki ostrożności.

Raki mają zamiłowanie do kolekcjonerstwa, dużą część osób tego znaku można z czystym sumieniem porównać do chomików – we wszystkie zakamarki swojego domu upychają mnóstwo przedmiotów, które zagracają pomieszczenia. Większość ze zgromadzonych przedmiotów nigdy nie będzie potrzebna, nie zmienia to jednak faktu, że Rak upiera się nad przechowywaniem każdej najdrobniejszej rzeczy.

Zdrowie, ożywianie, aktywność fizyczna

Rak łatwo się denerwuje z tego względu doświadcza dużo stresu, który osłabia jego organizm. Często ulega pomniejszym infekcjom. Dobre zdrowie Raka zależy od poziomu jego dobrego humoru – pesymistyczne myśli, którym łatwo ulega osłabiają bowiem jego organizm.

Dobrym rozwiązaniem dla Raka będą ćwiczenia – aktywność fizyczna pozwoli rozładować napięcie i ulży organizmowi. Najbardziej polecane dla osób tego znaku są sporty wodne, warto zatem pomyśleć o wykupieniu karnet na basen. Raki wręcz uwielbiają przyrodę, spacer w lesie czy w górach jest więc dla nich świetną propozycją.

Rak ma zazwyczaj szczególny i wrażliwy układ trawienny. Powinien raczej unikać pikantnych, ostro przyprawionych potraw. Do ulubionych potraw Raka należy risotto, ma smykałkę do pracy w kuchni, w której czuje się znakomicie, wrażliwy żołądek nie pozwala Rakowi jednak w pełni zaszaleć jako kucharz. Może jednak przygotowywać wspaniałe posiłki dla rodziny i przyjaciół, sam jednak powinien uważać.

Osoby spod znaku Raka uwielbiają słodycze i „pychotki”, których nie mogą sobie odmówić, nawet za cenę niestrawności. Uwielbiają piec ciasta i przygotowywać różne desery.

Dzieciństwo i szkoła

Rak to uosobienie łagodności; dzieci tego znaku są miłe, cierpliwe, towarzyskie, uwielbiają spokój. Łatwo ulegają wpływom innych osób. Często z zewnątrz wyglądają na spokojne i szczęśliwe, wewnętrznie może trawić je smutek i przygnębienie. Są bardzo uczuciowe i związane z rodzicami, z reguły są też bardzo skromne. Łatwo się obrażają. Młode Raki są bardzo troskliwe i pomocne, chętnie pomagają rodzicom obowiązkach domowych.

W szkole Raki szybko i skutecznie się uczą, są jednak nieśmiałe, niechętnie dzielą się wiedzą z innymi. Bardzo dotkliwie znoszą krytykę, szybko zniechęcają się do rzeczy, których nie potrafią. Dzieci urodzone w tym znaku omijają grupy szalejących dzieci, wolą spokojne gry niewymagające wysiłku fizycznego, krzyku i hałasu.

Sławni ludzie spod znaku Raka

Pamela Anderson, Carlos Santana, George Sand, Peter Paul Rubens, Pearl Sydenstricker Buck, Marc Chagall, Marcin Prokop, Francesco Petrarca, Antoine de Saint-Exupéry, Maciej Orłoś, Gottfried Wilhelm Leibniz, Nikola Tesla, Czesław Miłosz, Ernest Hemingway, Wojciech Cejrowski, Robert Burneika, Mike Tyson, Paweł Kukiz, Liroy, 50 Cent, Magdalena Daria Gessler, Mamed Chalidow, Lil’ Kim, Missy Elliott, Iain Glen, Sylvester Stallone, Tom Cruise, Joanna Orleańska, Vin Diesel, Robin Williams, Harrison Ford, Meryl Streep, Danny Glover, Donnie Yen, Connie Nielsen, David Hasselhoff, Gajusz Juliusz Cezar, Aleksander III Macedoński (Wielki), Georges Jean Raymond Pompidou, Nelson Mandela, Wojciech Jaruzelski, George W. Bush, Angela Merkel, Ryszard Petru, Leszek Miller.

Rak – Horoskop na 2022

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię