Czy dzwoniła już do Ciebie Klara Sobieraj?

Jeśli mieszkasz w Polsce, być może rozmawiałeś już z przemiłą Klarą Sobieraj, która dzwoniła, aby przedstawić ci promocję programu Czysty Powiat. Czy nie odniosłeś wrażenia, że w ogóle nie słucha tego, co do niej mówisz? Masz rację. Klara jest botem, którego odpowiedzi na zadawane przez Ciebie pytania są domyślnie zaprogramowane.

Program Czysty Powiat
Chociaż telefoniczne opowieści brzmią przekonywająco, a warunki dofinansowanie fotowoltaiki w wysokości 15 000 zł wydają się bardzo atrakcyjne, nie daj się zwieść. To zwykłe oszustwo, takiego programu nie ma, nie istnieje. Program Czysty Powiat ma jeden cel, a jest nim pozyskanie tzw. leadów sprzedażowych, czyli danych potencjalnego kontrahenta firm, które faktycznie zajmują się fotowoltaiką. Interesujące dane to: imię i nazwisko, adres, adres e-mail, informacje o potrzebach zakupowych. Tego typu informacje są cenne dla firm i są chętnie kupowane, jako przydatne do sporządzenia oferty handlowej, czy przygotowania negocjacji.

Rozmowa z Klarą
Trzeba przyznać, że Klara nie daje się zbić z tropu. Niezrażona niczym, z niesłabnącym entuzjazmem i profesjonalną uprzejmością, zawsze powraca do tematu i potrafi odpowiedzieć na każde pytanie, choć nie jest człowiekiem.

  • oferowane jest dofinansowanie w ramach programu Czysty Powiat. Strona programu odsyła do call center z siedzibą na Ukrainie.
  • Klara Sobieraj ma profile facebookowe, na których opowiada o swojej pracy.
  • internauci często publikują nagrania rozmów z Klarą, często miksowane w sposób humorystyczny.
  • Zobacz: 23 strony internetowe z rabatami i kuponami zniżkowymi

Strona internetowa
Strona internetowa, do której odwołuje się Klara, początkowo wydaje się tworem profesjonalnym. Zwłaszcza logo z wianuszkiem złotych gwiazdek wygląda obiecująco i sugeruje unijne fundusze. Znajdziemy 3 artykuły o tematyce OZE, ale wystarczy rozpocząć czytanie i natychmiast możemy przekonać się, że nie napisali ich specjaliści.

Aby dodać wiarygodności przedsięwzięciu, strona zawiera także inne programy, z których mogą korzystać zainteresowani dofinansowaniem. Natomiast zakładka „kontakt” wyświetla błąd 404.

Co zatem zrobić, gdy Zadzwoni Klara Sobieraj? Najlepiej dodać do „Zablokuj kontakt”.

Twój telefon cię “szpieguje”? Chcesz chronić swoją prywatność? – zastosuj nasze wskazówki

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię