W. Zełenski apeluje do USA o dalsze sankcje i o samoloty

Prezydent Wołodymyr Zełenski wezwał Stany Zjednoczone do zaostrzenia sankcji wobec Rosji i zwiększenia wsparcia militarnego Ukrainy. Postulaty te ukraiński prezydent przekazał podczas wideokonferencji z amerykańskimi senatorami.

Według uczestników wideokonferencji, Wołodymyr Zełenski zaapelował do Stanów Zjednoczonych o zaprzestanie importu rosyjskiej ropy naftowej. Prezydent Ukrainy wezwał też do przekazania samolotów bojowych, którymi mogliby latać ukraińscy piloci. Zapewnił, że Ukraińcy będą walczyć z Rosjanami, ale potrzebują sprzętu i uzbrojenia.

Uczestniczący w spotkaniu przywódca demokratycznej większości senator Chuck Schumer wydał oświadczenie, w którym napisał, że samoloty są bardzo potrzebne Ukrainie i że zrobi co możliwe, by doszło do przekazania maszyn.

Podczas wideokonferencji Zełenski zaapelował do firm Visa i Mastercard o zaprzestanie działalności w Rosji. Powiedział również o bardzo bliskim sojuszu z Polską i zapewnił, że dostawy uzbrojenia oraz pomocy humanitarnej docierają na Ukrainę bez przeszkód. Według niektórych źródeł, ukraiński prezydent wezwał też do ustanowienia strefy zakazu lotów nad Ukrainą.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię