Jak oszuści nabierają Amerykanów?

Oszuści nie śpią i nie leniuchują. Oszuści niestrudzenie obmyślają coraz to nowsze, lepsze i coraz bardziej absurdalne szwindle, aby nabrać nic niepodejrzewających ludzi.

Jak podaje Federal Trade Commission mieszkańcy Stanów Zjednoczonych stracili 2,6 miliarda dolarów na rzecz oszustów w zeszłym roku. Jest to niepokojących wzrost z roku na rok. W 2020 roku straty te wyniosły 196 mln dolarów.

Oto sześć najpopularniejszych oszustw tego roku:

1. Karty podarunkowe dla urzędu skarbowego (IRS)

Oszustwo polega na okłamywaniu ofiary przez dzwoniącego  „agenta IRS”, że może użyć kart podarunkowych do spłacenia zaległych podatków lub fałszywych opłat prawnych. IRS nie pobiera opłat poprzez karty podarunkowe.

 

2. Internetowi eksperci od wagi

Zgubienie wagi to proces, często bardzo długi proces. Nie daj się nabrać na reklamy odchudzania, które obiecują utratę wagi w ciągu kilku dni tylko w przypadku korzystania z ich produktów. Fałszywe obietnice naciągaczy.

4. Pomoc w odwirusowaniu komputera

Zdarzyło ci się odebrać telefon od osoby, która twierdziła, że dzwoni z firmy Windows? „Witam. Dzwonię z działu pomocy technicznej systemu Windows. Otrzymaliśmy powiadomienie, że na Twoim komputerze jest wiele błędów i że może być na nim wirus.” Lub zobaczyć na Twoim ekranie wiadomość, że komputer jest zainfekowany wirusem? Jeśli klikniesz na link pojawiający się na ekranie możesz albo zainfekować komputer, albo pojawi się prośba o uiszczenie opłaty za zakup oprogramowania. Nie daj się nabrać.

oszustwo

4. Bezpłatne wakacje

Oszustwo to polega na tym, że przestępcy dzwonią lub wysyłają SMS-y do ofiar, informując, że wygrały bezpłatne wakacje. Aby odebrać nagrodę i otrzymać więcej informacji osoba musi zadzwonić pod podany numer. W ten sposób oszuści mogą ukraść dane osobowe ofiary.

5. Miłość z portali randkowych

Aplikacje randkowe są pełne oszustów. Z reguły panowie padają ofiarami. Piękna dziewczyna nawiązuje z Tobą kontakt. Po paru tygodniach jest gotowa odwiedzić Cię, ale nie m pieniędzy na bilet lotniczy. Co w takim wypadku robi nabrany mężczyzna? Wysyła pieniążki do „ukochanej”.

6. Marketing wielopoziomowy

Piramida w formie MLM. Czym więcej osób zarejestrujesz lub namówisz do zakupu produktów tym więcej kasy dla ciebie.

Behance – platforma dla pasjonatów sztuki i designu

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię