Rosja zablokowała dostęp do Instagrama

Władze Rosji od dziś blokują dostęp do Instagrama. Podobne ograniczenia dotknęły już kilka dni temu użytkowników Facebooka i Twittera. Rosyjski regulator blokuje także dostęp do części niezależnych mediów, portali i serwisów informacyjnych.

Przez ponad rok w Instagramie ukazywały się wpisy firmowane przez lidera opozycji Aleksieja Nawalnego, w których wzywał swoich zwolenników do walki o wolność obywatelską i prawa człowieka.

 

 

Na Twitterze publikowali swoje opinie niezależni komentatorzy, działacze opozycji, obrońcy praw człowieka i przedstawiciele pozarządowych organizacji takich, jak Memoriał, OWD-info, czy redakcje niezależnych mediów. Ograniczenie, a później zablokowanie stron internetowych i portali społecznościowych ograniczyło Rosjanom dostęp do alternatywnych źródeł informacji.

 

 

Jednak jak tłumaczą rosyjscy informatycy, do tej pory są możliwości obejścia blokad i jeśli ktoś naprawdę chce wiedzieć co się dzieje, to może odnaleźć w internecie informacje niezależne od kremlowskiej propagandy.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię