Co Rosja ma wspólnego z objawieniami w Fatimie?

Foto: Vatican News

„Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi” – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Stanie się to 25 marca i wtedy też w Fatimie podobnego aktu poświęcenia dokona kardynał Konrad Krajewski, jako wysłannik Ojca Świętego.

Jak przypomina Vatican News, Matka Boska podczas objawienia w dniu 13 lipca 1917 roku w Fatimie miała prosić o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. Powiedziała ponoć, że jeśli prośba ta nie zostanie spełniona, Rosja będzie szerzyć „swoje błędy na całym świecie, podejmując wojny i prześladowanie Kościoła”. Maryja miała wyjaśnić m.in., że w przypadku braku wypełnia jej woli, dobrzy ludzie będą cierpieć, a różne narody zostaną zniszczone.

 

W 1929 roku Maryja ponownie objawiła się św. Łucji. Tym razem, konkretnie wyjaśniając, o jaki akt poświęcenia Rosji chodzi: „Przyszła chwila, w której Bóg wzywa Ojca Świętego, aby wspólnie z biskupami całego świata poświęcił Rosję Memu Niepokalanemu Sercu. Bóg obiecuje uratować ją za pomocą tego środka”

Zdanie to nie pozostawia wątpliwości, że intencją Matki Najświętszej jest uczynienie aktu poświęcenia nie tylko przez papieża, ale synchronicznie ze wszystkimi episkopatami.

12 najpiękniejszych zabytków świata

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię