„Propagandyści W. Putina powinni stanąć przed sądem”

„Wszyscy, którzy wspierali propagandę Władimira Putina, powinni stanąć przed sądem” – powiedział Polskiemu Radiu rosyjski adwokat Ilia Nowikow.

Prawnik, który bronił opozycjonistów i stowarzyszenia „Memoriał”, podkreślił, że propagandyści są w równym stopniu co kremlowscy politycy odpowiedzialni za działania rosyjskiej armii na terytorium Ukrainy.

 

 

Ilia Nowikow przypomniał, że rosyjskie prawo zakazuje wszczynania wojen i przewiduje surowe kary dla tych, którzy podejmują takie decyzje lub je wspierają. „Tych wszystkich ludzi, którzy byli propagandystami, po tym, gdy reżim Władimira Putina się skończy, będzie można w Rosji postawić przed sądem. Jestem absolutnie przekonany, że odpowiedzialni za tę agresję zostaną skazani przez rosyjski sąd, na podstawie tych samych przepisów, które dziś wykorzystują przeciwko swoim oponentom” – podkreślił rosyjski adwokat.

 

Rosyjskie niezależne media zwracają uwagę, że działania propagandowe podejmowane przez ludzi lojalnych wobec Kremla stają się coraz bardziej agresywne, chaotyczne i mają znamiona frustracji.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię