Prawo odpowiedzialności synowskiej w USA – wyjaśniamy

Kiedy twoi rodzice nie są w stanie zapłacić za rachunki medyczne, kto zostaje nimi obarczany?

Filial Responsibility, odpowiedzialność synowska, to stosunkowo mało znane, ale ważne prawo nadal obowiązujące w 26 stanach USA.

Prawo odpowiedzialności synowskiej mówi, że dorosłe dzieci mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności prawnej za opiekę nad rodzicami lub zapłatę rachunków medycznych, jedzenia, schronienia i odzieży kiedy oni nie mogę ich opłacić.

Jeśli twoi rodzice mają problem z pokryciem kosztów opieki medycznej i mieszkają w stanie, w którym obowiązuje Filial Responsibility Law, jako dziecko możesz być wezwany do zapłacenia ich zaległych rachunków.

 

Odpowiedzialność synowska jest egzekwowany na dwa sposoby. Niektóre stany nakładają odpowiedzialność finansową, a inne sankcje karne na dziecko lub dzieci w przypadku kiedy rodzic jest zbyt ubogi, aby zapłacić rachunki. Dzieci nie są odpowiedzialne za rachunki medyczne rodziców, którzy posiadają środki finansowe, ale po prostu unikają płacenia rachunków.

Również kiedy sprawa trafia do sądu, w przypadku wielodzietnych rodzin, sędzia nie jest zobowiązany podzielić odpowiedzialności finansowej równo między dzieci. Może on po prostu rozważyć, które z dzieci jest najbardziej uprzywilejowane finansowo i nałożyć na to dziecko całkowitą spłatę dług rodziców.

Oto 26 stanów, w których nadal obowiązuje Filial Responsibility Law:

 1. Alaska
 2. Indiana
 3. Montana
 4. Oregon
 5. Vermont
 6. Arkansas – tylko w przypadku instytucji zdrowia psychicznego
 7. Newada
 8. Pensylwania
 9. Wirginia
 10. Kalifornia
 11. Kentucky
 12. New Jersey
 13. Rhode Island
 14. Zachodnia Wirginia
 15. Connecticut
 16. Luizjana
 17. Karolina Północna
 18. Dakota Południowa
 19. Delaware
 20. Massachusetts
 21. Dakota Północna
 22. Tennessee
 23. Georgia
 24. Mississippi
 25. Ohio
 26. Utah


 

Masz do tego prawo! Rodzic to też człowiek

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię