Potajemna masowa mobilizacja w Rosji?! Na wojnę zostaną skierowani również więźniowie rosyjscy!

Jak poinformował w poniedziałek ukraiński wywiad wojskowy – 1 kwietnia na całym terytorium Rosji ruszy masowa potajemna mobilizacja. Rezerwiści mają zostać skierowania do walki z Ukrainą.

Jak czytamy w komunikacie ukraińskiego wywiadu – „By ukryć mobilizację, ma ona odbywać się jednocześnie z planowanym poborem do służby wojskowej. Będzie to przykrywką dla dużej liczby zmobilizowanych przybywających do komisji wojskowych.

Do działań bojowych maja też zostać skierowani więźniowie rosyjscy, m.in. ok 100 przestępców odbywających karę w kolonii karnej w Czeczeni już przygotowuje się do wyjazdu na Ukrainę.

 

Przestępcy, o których informuje ukraiński wywiad skazani zostali za ciężkie przestępstwa, takie jak zabójstwa czy handel narkotykami. Wyjazd na wojnie nie jest proponowany jedynie osobom skazanym na podstawie artykułów politycznych za terroryzm czy ekstremizm.

Więźniom, którzy zgodzili się na wyjazd obiecano amnestię w przypadku powrotu żywym po zakończonych działaniach zbrojnych, nie mogą jednak spotkać się z bliskimi ani informować o swoim udziale w wojnie. Powszechna mobilizacja ma mieć miejsce w ramach programu BARS, który zakłada pilne formowanie rezerw armii rosyjskiej.

Jak przekazuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy – „Psychiczna kondycja wojsk wroga pozostaje niska”. Rosyjscy żołnierze mają wymieniać paliwo na racje żywnościowe i alkohol, dochodzi do wielu przypadków kradzieży oraz grabienia prywatnych posesji. Informację o niskich morale wśród Rosjan ukraińskie wojska przekazały w niedzielnym komunikacie. Przekazano również, że „Okupanci nadal terroryzują i zastraszają ludność na tymczasowo okupowanych terytoriach. Istnieje wiele przypadków grabieży, kradzieży, porwań ludzi i mienia”. Zgodnie z najnowszymi danymi Sztabu Generalnego od początku inwazji Rosja straciła: ok. 17 tys. żołnierzy. Zniszczono 586 czołgów, 123 śmigłowce oraz 127 helikopterów.

Afera wokół spółki McKinsey, powiązanej z E.Macronem

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię