Biden o wycofaniu wojsk rosyjskich spod Kijowa

YouTube

Komentując zapowiedź Moskwy, dotyczącą ograniczenia działań militarnych w rejonie Kijowa i w północnej Ukrainie, prezydent USA Joe Biden powiedział, że liczą się czyny a nie deklaracje. Biden zapowiedział utrzymanie sankcji wobec Rosji i dalsze wspieranie militarne Ukrainy.

 

Podczas wspólnej konferencji prasowej w Białym Domu z premierem Singapuru, Joe Biden został zapytany, czy zapowiedź Moskwy wycofania wojsk z okolic Kijowa i Czernihowa traktuje jako sygnał zakończenia wojny na Ukrainie czy grę na czas ze strony Rosji.

Prezydent USA odpowiedział, że nie wyciąga z tego faktu żadnych wniosków, i że liczą się działania, a nie deklaracje ze strony Rosji. „Poczekajmy na to co zrobią. A w międzyczasie zamierzamy nadal utrzymywać silne sankcje i nadal będziemy dostarczać ukraińskiemu wojsku uzbrojenie niezbędne do samoobrony. I nadal będziemy uważnie obserwować, co się dzieje” – powiedział Biden.

Zarówno prezydent USA jak i premier Sinagapuru Lee Hsien Loong potępili rosyjską inwazję i zadeklarowali wsparcie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

IAR

Rosjanie wycofują część wojsk z dwóch obwodów!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię