Czy minimalista może zostać survivalistą?

Pandemia, wojna, niedobór produktów codziennego użytku, rosnące ceny paliwa sprzyjają chęci robienia zapasów. Ale czy minimalista, który żyje niemal że w ascetycznych warunkach może zostać survivalistą?

Wielu przygotowujących się na przetrwanie twierdzi, że nawet minimalista może być dobrze przygotowany na nadejście katastrofy.

Oto jak minimalista może odpowiednio przygotować się do nadejścia katastrofy nie nadwyrężając ascetycznego życia:

Określ swoje potrzeby i pragnienia

Jeśli pragnienie poczucia bezpieczeństwa jest tak silne jak bycie minimalistą jesteś na dobrej drodze. Posiadanie wystarczających zapasów żywności i innych podstawowych niezbędnych rzeczy nie oznacza gromadzenia każdej żywności lub niepotrzebnych przedmiotów, która zagracą twoje mieszkanie i odbiorą ci spokój. Zgromadź najpotrzebniejsze i długoterminowe produkty – wodę, mąkę, puszki. Ważne jest, aby zastanowić się również nad ilościami zasobów. Nie musisz gromadzić zapasów na rok do przodu jak preppers. Zgromadź zasoby na 30 do 60 dni i tylko takie, które spożywasz w normalnych warunkach. Dzięki temu nie będziesz odczuwać zagracenia.

 

Umiejętności ponad rzeczy

Skup się na zdobywaniu umiejętności, a nie chomikowaniu rzeczy. Naucz się nie tylko samoobrony, ale również zielarstwa czy przygotowania odwodnionej żywności. Kilka umiejętności, które przydadzą się w każdej SHTF sytuacji to:

  • Jak korzystać z kompasu
  • Jak rozpalić ogień od zera
  • Jak gotować nad ogniem
  • Jak zrobić domowe środki za pomocą ziół leczniczych
  • Jak filtrować wodę i sprawić, by była bezpieczna do picia
  • Jak zbudować schronienie lub namiot
  • Jak komunikować się bez użycia telefonu
  • Jak łowić ryby.

Żadne z tych umiejętności nie zabierze miejsca w twoim domu, ale pomoże ci przetrwać w wielu sytuacjach.

Wartość ponad koszt

Wiele przedmiotów przydatnych w sytuacjach awaryjnych może wydawać się wyrzucaniem pieniędzy w błoto dla minimalisty. Rozważ wartość produktu nad jego kosztem. Latarka, zapałki, świece mogą być użyte również w normalnych warunkach.

Skoncentruj się na przedmiotach wielofunkcyjnych

Jednym ze sposobów, aby stać się odnoszącym sukcesy minimalistycznym survivalistą, jest zakup przedmiotów wielofunkcyjnych – patelnie żeliwne, zegarek z kompasem, radio z latarką.

 

Organizacja

Organizacja jest jednym z najważniejszych zadań minimalisty preppersa. Kupuj z listą i z wcześniej zaplanowanym miejscem do przechowania zakupionych przedmiotów. Dzięki temu ustrzeżesz się od nadmiaru i bałaganu.

Kup mini zamiast max

Jeśli masz mało miejsca kupuj przedmioty w mniejszych opakowaniach – małe buteleczki szamponów zamiast dużych, małe radio, opakowania zapałek, etc.

 

30 sposobów to, by być bardziej życzliwym dla innych

Posłuchaj naszych podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię