Najlepsze przedmioty wymiany barterowej w sytuacji SHTF

W sytuacjach załamania gospodarczego, katastrof, SHTF i wojen wymiana barterowa prosperuje.

Każdy szanujący się preppers i survivalista oprócz gromadzenia zasobów na potrzeby własne również posiada przedmioty na potrzeby handlu wymiennego.

Wśród najbardziej drogocennych rzeczy wymiany barterowej najczęściej wymieniane są:

MRE (Posiłek Gotowy do Spożycia)

Żywność zawsze będzie cennym towarem wymiennym. MRE to indywidualne opakowania żywności powszechnie używane przez żołnierzy w walce. Dobrze byłoby zaopatrzyć się w MRE, ponieważ mają one długi okres przydatności do spożycia i są dość łatwe w przechowywaniu.

 

Żywność w puszkach

Żywność w puszkach – konserwy mięsne, owoce, warzywa i zupy, są również ważnymi przedmiotami, które należy gromadzić na potrzeby handlu wymiennego.

Suszone jedzenie

Suszone produkty spożywcze, takie jak orzechy, suszone owoce i suszone mięso, są również przydatnymi artykułami wymiennymi. Są łatwe w przechowywaniu i są trwałe.

Woda butelkowana

Woda to życie. Woda butelkowana i inna zdatna do picia będzie na wagę złota w czasach kryzysu.

Miód

Miód jest naturalnym antybiotykiem i środkiem antyseptycznym oraz świetnie nadaje się do gotowania i oczyszczania ran itp. Miód również można przechowywać w nieskończoność bez utraty jakości.

Wybielacz

Przydatny do czyszczenia, oczyszczania wody, wyrobu materiałów eksploatacyjnych – jest doskonałym środkiem dezynfekującym. Bardzo trwały jest świetnym przedmiotem wymiany.

Materiały do ​​oczyszczania wody

Mogą to być pojedyncze tabletki do oczyszczania wody po systemy/filtry do oczyszczania wody – dostęp do czystej wody podczas SHTF nie zawsze będzie łatwy.

Soda oczyszczona (baking soda)

Ten ważny przedmiot może być używany do gotowania, sprzątania, domowych materiałów wybuchowych, dolegliwości zdrowotnych, dolegliwości żołądkowych itp. Jest świetnym szamponem, jest tani w zakupie i łatwy do przechowywania.

Alkohol

Alkohol to jeden z najlepszych artykułów wymiany barterowej. Badania pokazują, że podczas sytuacji SHTF wartość napojów alkoholowych wzrasta nawet dziesięciokrotnie.

Papierosy

Nawet osoby niepalące powinny mieć kilka paczek papierosów na potrzeby awaryjnego handlu wymiennego. Wiele osób sięga po nikotynę, aby złagodzić stres.

 

Baterie

Zaopatrz się w różne typy i rozmiary baterii. Przydadzą się przy wymianie i dobrze się przechowują.

Latarka i świece

Elektryczność to luksus. Latarka może być bardzo pożądanym przedmiotem. Świece, podobnie jak latarki, są również bardzo ważne w sytuacjach awaryjnych.

Monety srebrne i złote

Monety srebrne i złote były używane w handlu od czasów starożytnych.

Produkty higieny osobistej

Mydło, szampon, pasta do zębów i papier toaletowy to przedmioty, które zwykle przyjmujemy za pewnik. W sytuacjach katastrof stają się towarem luksusowym.

Leki

Środki przeciwbólowe, maści na oparzenia, antybiotyki, opatrunki.

Paliwo

Każdy rodzaj paliwa, gazu, oleju napędowego, propanu lub nafty może być dla niektórych źródłem światła i ciepła.

Sól

Sól jest niezbędna do konserwacji żywności. Można nią również zdezynfekować rany.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię