8 wskazówek, jak zostać milionerem

Bogactwo to rzecz pożądana przez wielu ludzi, nie każdemu jest jednak dane. Zaskakujący bywa także fakt, że stawanie się bogatym ma więcej wspólnego z powściągliwością i wytrwałością niż błyskotliwością czy szczęściem.

Nie jeden z nas jednak marzy o tym, aby inni nazywali go milionerem, czy to naprawdę możliwe? Jak przekonują niektórzy – stanie się milionerem to cel, który można osiągnąć w tym roku. Wystarczy przestrzegać tych kilku zasad:

1. Opracuj pisemny plan finansowy

Jednym z głównych powodów, dla których ktoś nigdy nie może zostać milionerem, jest to, że nie napisał planu finansowego. Opracowanie planu finansowego zmusza Cię do działania, a nie tylko do rozmowy. Prowadzi Cię również w podejmowaniu właściwych decyzji, aby osiągnąć wszystkie swoje marzenia i cele. Jak przekonuje doradca finansowy Scott D. Hedgcock – „Planując bezpieczniejszą przyszłość, niezbędne są dwa elementy: ile masz pieniędzy i ile wydajesz […] Podstawową kwestią, którą chcę podkreślić w odniesieniu do tych dwóch danych wejściowych, jest to, że są one absolutnie fundamentalne dla całego planowania finansowego, niezależnie od tego, jakich są rozmiarów. […] Z mojego doświadczenia wynika, że ​​największą różnicą między tymi na właściwej ścieżce a tymi, którzy znajdują się na złej ścieżce, była ilość czasu i wysiłku, jaki włożyli w opracowanie planu swoich finansów. Poświęcenie czasu na stworzenie planu i przeanalizowanie go to jedna rzecz, którą mają wszyscy ludzie odnoszący sukcesy finansowe […] Sukces doświadczany przez tych, którzy to robią, występuje niezależnie od ich względnego bogactwa. Podobnie porażka tych, którzy nie przestrzegają planu, nie ma związku z ich bogactwem”.

Tworząc plan finansowy:

  • Skoncentruj się na tym, co najważniejsze i nie przejmuj się przeszłością.
  • Skoncentruj się na tym, co w pełni kontrolujesz, wymieniając najpierw znane wydatki w budżecie.
  • Skoncentruj się na swojej przyszłości, przewidując, ile twoje przyszłe ja będzie potrzebować, aby przetrwać.

2. Skoncentruj się na zwiększaniu dochodów

„W dzisiejszym środowisku gospodarczym nie da się zagwarantować drogi do statusu milionera” – napisał Grant Cardone, który w wieku 21 lat przeszedł z bankructwa i zadłużenia, do samozwańczego milionera przed 30. „Pierwszym krokiem jest skupienie się na stopniowym zwiększaniu swoich dochodów” – powiedział Cardone. Jak dalej stwierdził – „Mój dochód wynosił 3000 dolarów miesięcznie, a dziewięć lat później było to 20 000 dolarów miesięcznie. Zacznij śledzić pieniądze, a zmusi cię to do kontrolowania przychodów i dostrzegania możliwości. Na szczęście masz kilka sposobów na zwiększenie przychodów, na przykład inwestowanie w firmy o wysokim ROI i działalność poboczną.”

3. Mądrze lokuj pieniądze

Jak napisał Brian Feroldi w The Motley Fool – „Najlepszym sposobem, jaki znam, aby zostać milionerem, jest przełożenie siły procentu gromadzonych pieniędzy na swoją stronę. Cały czas trzeba jednak dbać o to aby zyski i oprocentowanie było jak najwyższe.” Warto skorzystać z usług brokera lub firmy brokerskiej, która pobiera bardzo niskie opłaty za transakcję – i nie handluje zbyt często”, radzi Feroldi. Jak przekonuje dalej – „Jeśli chcesz zostać milionerem, potrzebujesz wszelkiej możliwej pomocy. Upewnienie się, że opłaty inwestycyjne i rachunki podatkowe są tak niskie, jak to możliwe, znacznie przyczyni się do osiągnięcia celu.”

4. Zwiększ ilość swoich źródeł pieniędzy

Analiza sukcesów wielu znanych milionerów dowodzi, że 65% z nich miało 3 różne, niezależne od siebie źródła pieniędzy, 5 procent miało cztery źródła, a 29 procent miało pięć lub więcej źródeł. Może to obejmować rozpoczęcie działalności pobocznej, pracę w niepełnym wymiarze godzin, dokonywanie inwestycji i wynajmowanie wszystkiego – od domu po samochód i artykuły gospodarstwa domowego.

5. Zautomatyzuj swoje oszczędności

Odkładając pieniądze np. na koncie oszczędnościowym warto zadbać o to aby odkładały się same. Większość serwisów bankowych daje możliwość automatycznych płatności cyklicznych. Uznaj, że 10% wypłaty co miesiąc ma być wpłacane na konto oszczędnościowe, a twoje oszczędności same będą się powiększać.

 

6. Podnieś swoje umiejętności i wiedzę

Tucker Hughes, który został milionerem w wieku zaledwie 22 lat napisał – „Czytaj co najmniej 30 minut dziennie, słuchaj odpowiednich podcastów i energicznie wyszukuj mentorów […] Nie wystarczy być mistrzem w swoim dziedzinie; musisz być wszechstronnym geniuszem, który potrafi rozmawiać na każdy temat, niezależnie od tego, czy jest to finansowy, polityczny czy sportowy. Zużywaj wiedzę jak powietrze i stawiaj swoje dążenie do nauki ponad wszystko inne”.

7. Żyj poniżej swoich środków i zrezygnuj z kredytu

Nie od dziś wiadomo, że najbogatsi ludzie na świecie są oszczędni. Nie wydają nadmiernie na designerskie i luksusowe przedmioty. Używają kuponów. I są znani z tego, że żyją poniżej stanu, kupując skromne domy i pojazdy. Są również znani z tego, że utrzymują swój dług pod kontrolą, oszczędnie korzystając z kredytu. Dla przykładu – T. Boone Pickensa nosi tylko tyle gotówki, ile potrzebuje na to, co zamierza kupić.

8. Współpracuj z milionerami

Jak napisał Steve Siebold dla Business Insider – „W większości przypadków twoja wartość netto odzwierciedla poziom twoich najbliższych przyjaciół – nie jest to nowa filozofia. Ekspozycja na ludzi, którzy odnoszą większe sukcesy niż ty, może poszerzyć twoje myślenie i poszerzać twoje dochody […] Stajemy się jak ludzie, z którymi się kojarzymy i właśnie dlatego zwycięzców przyciągają zwycięzcy […] milionerzy myślą o pieniądzach inaczej niż klasa średnia, a będąc w ich obecności można wiele zyskać”.

Posiadasz kartę Mastercard? Będziesz mógł płacić… uśmiechem

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię