Amerykanie wolą pracować zdalnie?

Obostrzenia związane z pandemią COVID-19 coraz bardziej łagodnieją, w niektórych krajach są już niemal całkowicie zniesione. Chociaż coraz więcej osób wraca do biura, praca zdalna i hybrydowa jest bardziej popularna niż kiedykolwiek.

Nowe badanie przeprowadzone przez firmę CareerBuilder wykazało, że miejsca pracy umożliwiające pracownikom pracę w domu w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin przyniosły w zeszłym miesiącu siedem razy więcej aplikacji niż w przypadku stanowisk stacjonarnych. Do najpopularniejszych stanowisk należały stanowiska związane z edukacją (np. korepetyrot), podatkami (np. doradca podatkowy) i sprzedażą. Kristin Kelley, dyrektor ds. marketingu w CareerBuilder twierdzi, że „Ludzie nie wrócą do pracy tak, jak w przeszłości […] Elastyczność to nowa norma i oczekiwanie od pracowników — w nadchodzących miesiącach ten trend będzie kontynuowany”.

Nowe przypadki koronawirusa nadal gwałtownie spadają w całych Stanach Zjednoczonych, do biur wracają pracownicy kolejnych firm. Jednakże większość Amerykanów, którzy pracowali w domu w czasie pandemii, chętnie utrzymałaby ten stan rzeczy.

Według sondażu Pew Research przeprowadzonego w styczniu wśród 5889 pracowników, 61% osób pracujących zdalnie stwierdziło, że nie wchodzą do biura w ogóle – jak tłumaczyli, taki stan rzeczy pozwala im zachować lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, zauważyli również, że są zdecydowanie bardziej produktywni.

Jak się okazuje, niektórzy bardziej skorzy są do całkowitej rezygnacji z pracy gdyby w najbliższym czasie mieli wrócić do pracy stacjonarnej – niedawna ankieta Morning Consult wśród 400 pracowników wykazała, że ​​prawie 50% ludzi rozważyłoby odejście z pracy, gdyby pracodawca poprosił ich teraz o powrót z pracy zdalnej. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że obserwujemy gwałtowny wzrost liczby podań o pracę zdalną i elastyczną, a jednocześnie coraz więcej firm wraca do biura. Jak dalej twierdzi Kelley – „Po dwóch latach pracy w domu pracodawcy chcą zostawić Covid-19 za sobą, ale to nie znaczy, że pracownicy chcą wrócić do pracy w biurze w pełnym wymiarze godzin”.

Ciągłe zapotrzebowanie na pracę zdalną i hybrydową pochodzi również od pracowników w branżach usługowych, którzy rezygnują z pracy w poszukiwaniu wyższych płac i elastycznych harmonogramów. Według ADP National Employment Report, w styczniu najwięcej miejsc pracy stracił sektor usług (274 tys.), na czele z biznesem rekreacyjno-hotelarskim, który zredukował liczbę pracowników o 154 tys. Sktor zatrudnia jednak ponownie, tylko w marcu dodano ogłoszenia o 179 000 nowych miejscach pracy, nie mniej jednak zatrudnienie w nim jest nadal poniżej poziomu sprzed pandemii.

 

Jak twierdzi Kelley – „Osoby pracujące w handlu detalicznym, hotelach lub restauracjach zdają sobie sprawę, że ich umiejętności — obsługa klienta, komunikacja, zarządzanie czasem — są przydatne i cenione także w innych branżach. Zdają sobie one sprawę, że są bardziej poszukiwane niż kiedykolwiek na ciasnym rynku pracy”. Według CareerBuilder przedstawiciel obsługi klienta, asystent administracyjny i przedstawiciel handlowy to jedne z najbardziej pożądanych elastycznych stanowisk wśród kandydatów. „Poszukujący pracy czują się bardziej upoważnieni do poszukiwania możliwości poza branżą, w której pracowali od lat” – dodaje Kelley.

Kelley twierdzi, że aby lepiej przyciągać i zatrzymywać talenty, firmy muszą bardziej skupiać się na zaangażowaniu pracowników, a mniej na przesadnych ofertach pracy. „Premia za podpisanie umowy lub dodatkowy urlop może sprawić, że ludzie chętnie się zgłoszą. Pytanie jak komunikujesz się z pracownikami i zaspokajasz ich potrzeby po ich zatrudnieniu? […] „Nadszedł czas, aby firmy były bardziej praktyczne, komunikatywne i kreatywne w kontaktowaniu się ze swoimi pracownikami” – twierdzi Kelley.

25 ciekawostek na temat Denver – Kolorado ( USA )

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię