Co o człowieku mówi grupa krwi?

Grupy krwi zidentyfikowane zostały w 1901 roku przez amerykańskiego naukowca Karla Landsetinera. Dzięki temu odkryciu wiadomo, że grupa krwi ma ogromne znaczenie.

Okazuje się, że nie tylko w medycynie. Japończycy bowiem wierzą, że to właśnie grupa krwi, a nie data urodzenia świadczy o naszych cechach charakteru i temperamencie. Już w 1916 roku japoński lekarz Kimata Hara powiązał grupę krwi z właściwym człowiekowi temperamentem. W 1927 roku inny Japończyk – Takeji Furukawa wydał serię artykułów, w których temperament uzależniał od grupy krwi.

Na podstawie swoich obserwacji oraz dzieł filozoficznych sięgających aż starożytnej Grecji, Furukawa każdej z grup krwi przypisał konkretne cechy temperaemtnu. Sprawdź co o tobie mówi twoja grupa krwi.

 

Grupa krwi 0

Ludzie posiadający grupę krwi 0 są urodzonymi przywódcami. Wyróżniają się zgromadzoną w sobie energią, optymizmem, przyjacielskim usposobieniem, lojalnością, namiętnością. Są bezproblemowi, potrafią doskonale komunikować się, wiedząc w jaki sposób wyrazić swoją opinię i krytykę w przyjazny dla drugiej osoby sposób. Krytyka płynąca z ich ust nie jest odbierana jako atak, lecz jako cenna opinia umożliwiająca naprawienie błędów i korzystna zmianę podejścia. Są to ludzie ambitni, pewni siebie, realistyczni i niezależni. Świetnie sprawdzają się w roli przełożonych, ponadto mają dobrze rozwiniętą intuicję, co sprawia, że świetnie odnajdują się w biznesie. Codziennie rozmyślają o przyszłości, nie przywiązują zbytniej wagi do mało znaczących szczegółów.

Grupa krwi A

Osoby z grupą krwi A są poważne i sumienne, wszystko robią we właściwy sposób. Są ludźmi odpowiedzialnymi, uczciwymi, metodycznymi, dobrze zorganizowanymi, potrafią zachować spokój, z reguły dysponują duża wiedzą, świetnie sobie radzą jako kierowcy. Mają jednak druga stronę swojego charakteru – są bardzo uparci i nieśmiali, potrzebują dużo czasu aby otworzyć się na innych. Bardzo obawiają się zranienia, są delikatni i wrażliwi. W codziennych kontaktach nie mówią zbyt dużo, unikają kontaktów, potrafią słuchać, są raczej empatyczni.

Grupa krwi B

Ludzie z grupą krwi B uważani są za bardzo kreatywnych, przyjaznych, optymistycznych i najbardziej towarzyskich ze wszystkich. Jednocześnie są jednak też samolubni, nieodpowiedzialni, nieprzewidywalni, nie lubią barier co przedkłada się na to, że nie lubią przestrzegać zasad. Zwykle otwarcie mówią i robią to co myślą, często nie myślą przy tym o uczuciach innych ludzi ani o obowiązujących zasadach, uwielbiają dobrze się bawić. Wrodzona wyobraźnia i kreatywność pozwala im łatwo i szybko rozwiązywać problemy, świetnie odnajdują się w nowym środowisku i szybko uczą się nowych rzeczy. z reguły są bardzo lubiani w towarzystwie.

Grupa krwi AB

Osoby z grupą krwi Ab to ludzie dwubiegunowi, posiadający dwie osobowości, są bardzo nieprzewidywalne. Rozsiewają wokół siebie aurę tajemniczości, są uważani za zdecydowanie najciekawszych ludzi, uwielbiają intrygować innych w swoim otoczeniu. Posiadają wiele różnych pasji, często lubią też rzeczy codzienne i proste. Szybko jednak tracą zainteresowanie i przechodzą z jednej czynności do drugiej. Ich osobowość zmienia się w mgnieniu oka w zależności od ich nastroju, bardzo trudno za nimi zdążyć. Potrafią być jednocześnie racjonalni i realistyczni oraz gnać za swoimi najgłębszymi marzeniami. Zwykle są to osoby ambitne, towarzyskie oraz skryte w sobie – nigdy nie odsłonią swojego prawdziwego oblicza do końca. Chociaż myślą logicznie, pociąga ich sfera duchowości. Często są osobami bardzo wrażliwymi, które łatwo zranić, nie posiadają jednak szczególnej empatii wobec innych ludzi.

Stres – wszystko co trzeba o nim wiedzieć

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię