Ma 23 lata i 34 dzieci. Swoje nieszczęście przekuła w pomoc innym

Fot. TikTok tusaiweyana

Tusayiwe Mkhondya pięć lat temu, mając zaledwie 18 lat została mamą i wylądowała na ulicy. Podniosła się z tego nieszczęścia i dzisiaj opiekuje się innymi młodymi, samotnymi mamami i sierotami.

Mając 23 lata prowadzi powołaną przez siebie organizację You Are Not Alone- w skrócie Yana, która pomaga dziewczynom w podobnej sytuacji, w jakiej była ona sama. Jednak nie tylko. Yana to również miejsce, w którym dzieci osierocone i porzucone przez rodziców, dostają szansę na lepszą przyszłość.

 

Siła charakteru

Malawi we wschodniej Afryce to kraj ubogi, jeden z najsłabiej rozwiniętych na świecie. Kraj w przewadze rolniczy, gdzie 90% ludności zamieszkuje tereny wiejskie, gospodarkę opiera głównie na produkcji ryżu, manioku i fasoli. Znaczącą rolę odgrywa też produkcja kukurydzy – głównego towaru eksportowego, oraz herbaty i tytoniu. Ubóstwo jest powszechne, a z nim związana wysoka śmiertelność i porzucanie dzieci, na utrzymanie których rodzin nie stać. Ponadto kraj boryka się od lat z epidemią AIDS. W takich warunkach dorastała młodziutka Tusayiwe, która dzięki determinacji i sile charakteru, nie tylko podźwignęła się z dna, ale pomaga zrobić to innym.

@tusaiweyana

They are so lovely and always grateful for everything they have 🙏

♬ I’ll Be Good – Jaymes Young

Ogrom pracy

Jak mówi sama bohaterka, jej dni wypełnione są ciężką pracą. Żeby nie zgubić się w chaosie, wypracowała codzienną rutynę. Wstaje o 4 rano, przygotowując posiłki dla podopiecznych na cały dzień. Od śniadania, przez szkolne pudełka, aż po obiady i kolacje. Na filmie opublikowanym na Tik Toku tłumaczy, że choć tylko one gotuje dla dzieci młodszych niż pięć lat, to jednak wszyscy mają swoje obowiązki we wspólnym domu. Dzień wypełniony jest zajęciami. Jednak to nie koniec. Kiedy podopieczni idą spać, Tusayiwe czuwa. Przecież niemowlęta budzą się, trzeba je przewijać, a czasem karmić. Poza tym młoda bohaterka musi się przygotować do kolejnego dnia pracy. Nie ma przecież dni wolnych.

@tusaiweyana

Someone requested this ⬆️ note:My other children are on holiday and I am the only one who cook for the under 5 children! & Every child has his/her own morning chores! #foodie

♬ QUIET DOWN 2 – Madison Malone

18 letnia dziewczyna, która wylądowała na ulicy w ciąży i bez żadnych perspektyw, w jednym z najbiedniejszych krajów świata, teraz pomaga innym. Zapewnia wyżywienie, edukację i przyszłość wolną od nędzy. Opiekuje się nie tylko własnym, pięcioletnim synkiem, ale i 33 innych dzieci – w tym i młodziutkich matek. Czy może być silniejsza motywacja dla ludzi kultury zachodniej?

@tusaiweyana

⚠️PART ONE⚠️ This is for under 6 babies!! few are my grandchildren and my two daughters went for a holiday,

♬ Big Pine Creek – Signa

 

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię