20 sposobów na kreatywne spędzanie czasu

Wakacje. Czas urlopów, a dla najmłodszych, odpoczynku od szkoły. Po nagłej przerwie od dni wypełnionych obowiązkami, czasem zdarza się, że czas dłuży się niemiłosiernie, a pogoda nie zawsze sprzyja letnim atrakcjom.

Co robić, żeby nie oszaleć? Podsuwamy 20 sposobów na spędzenie wolnego czasu.

1. To co się wydaje oczywiste – dobra książka. Wcześniej podsuwaliśmy już propozycje lektur na wakacje – teraz można z nich skorzystać.

2. Rysowanie. Blok, kredki lub ołówek i można odkryć w sobie talent artystyczny. Nawet, jeżeli okaże się on antytalentem, to dobra zabawa pozostanie. Szkicowanie krajobrazów, a może portret domowego zwierzaka? Warto poćwiczyć rękę i kreatywność.

3. Taniec. W grupie, na dyskotece , czy potańcówce, albo samotnie w pokoju, ze słuchawkami na uszach. Dawka ruchu, porcja endorfin i czas mija, nie wiadomo kiedy.

4. Makrama. Wyplatanie ze sznurków uczy cierpliwości i precyzji. Dzięki zręcznym palcom powstać mogą prawdziwe cuda – ozdoby ścienne, koszyczki na wiszące donice, czy etui na drobiazgi. Ograniczeniem jest jedynie kreatywność.

5. Decoupage. Technika zdobienia przedmiotów naklejkami i lakierowania, do osiągnięcia gładkich powierzchni, jest bardzo popularna i .. czasochłonna. Trzeba się uzbroić w cierpliwość nakładając kolejne warstwy. Efekt zachwyca, wynagradzając czas włożony w pracę.

6. Scrapbooking. Kto nie lubił wycinanek? Wycinanie, dopasowywania, kolaże. Można stworzy c prawdziwe cuda z papieru. W deszczowe, letnie dni przygotować np. stosik kartek do rozesłania na święta.

7. Filcowanie. Zestaw igieł, kłębek włóczki i można zacząć produkcję prawdziwych cudeniek. Od breloczków aż po torby, czy kapelusze.

8. Mydełka domowej roboty. Wystarczy trochę gliceryny, barwnika, ulubiony zapach, silikonowe foremki i dwa garnki do kąpieli wodnej. Domowe mydełka zachwycają kształtami, zapachami i dodatkami. Można je dekorować specjalnymi kalkomaniami, a można dodać ziół, czy płatków kwiatów.

9. Techniką podobną jak mydła, można wykonywać też domowe świece.

10. Designerska garderoba. Jeżeli masz zdolności manualne, możesz t-shirty ozdobić własnymi rysunkami. Potrzebne będą tylko kredki do tkanin i żelazko. Podobnie można ozdabiać buty, oczywiście bez prasowania.

11. Lubisz gotować? Eksperymentuj z nowymi smakami. Bliscy będą zachwyceni, a nadmiar kalorii spalicie, kiedy pogoda się poprawi. Można też piec ciasta.

12. Szydełkowanie i druty. Lato mija szybko, przydadzą się ciepłe swetry, skarpety, szaliki, czapki i rękawiczki.

13. Grafika komputerowa. Dostępnych jest mnóstwo programów, które pozwalają zacząć w bardzo prosty sposób. Kto wie, może odkryjesz w sobie talent?

14. Wiersze. Chyba każdy pisał kiedyś wiersze. Może czas wrócić do tego zajęcia?

15. Tworzenie e-booka. Jeszcze nigdy wydawanie książek nie było tak proste. O czym pisać? O tym co Ci bliskie i ważne. O rzeczach, którymi lubisz się dzielić z otoczeniem.

16. Ćwiczenia w domu. Sport to zdrowie, a ważna jest regularność. Nawet 15 minut dziennie, byle systematycznie, daje pożądane efekty.

17. Nauka języków. Dobry sposób na zabicie czasu i połączenie przyjemnego z pożytecznym.

 

18. Odkrywanie pasji. Nuda wyzwala kreatywność. To też dobry czas, żeby zajrzeć w głąb siebie i zastanowić się, czy jest coś, na co od dawna mamy ochotę?

19. Biżuteria. Z koralików lub srebra czy miedzi i kamieni półszlachetnych. A Może z zatopionych w żywicy letnich skarbów?

20. Medytacja. Oczyszczenie umysłu, odprężenie ciała. Doskonale wpływa na poprawę nastroju i zdolność radzenia sobie z problemami. Czysto fizycznie uspokaja i obniża ciśnienie krwi.

Nuda nie jest zła. Jak twierdzą specjaliści, jest wręcz niezbędna dla higieny psychicznej, a dzieciom umożliwia prawidłowy rozwój. Mimo wszystko bywa uciążliwa. Wyzwala też kreatywność – jak widać powyżej.

Płacąc tymi kartami kredytowymi zaoszczędzisz najwięcej na zakupach spożywczych

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię