Koszty podróży – jak je obniżyć?

Wielu wczasowiczów planując urlop szuka oszczędności. Wyszukanie taniego transportu, czy noclegu nie stanowi większego problemu.

Jednak w takich okazjach, najczęściej tkwią haczyki. Jak nie dać się na nie złapać?

Wyjątkowo tanie przejazdy mogą się okazać … niespecjalnie tanie, kiedy okaże się, że do lotniska, czy dworca trzeba jechać kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów, a przystanek docelowy znów zmusi podróżnych do wielogodzinnych, nierzadko kosztownych podróży do zarezerwowanego noclegu. Przed zabukowaniem supertanich biletów trzeba się upewnić, czy z miejsca do którego dowiozą jest jakiekolwiek, bezpośrednie połączenie z planowanym noclegiem. Bez względu na to, czy podróżnik korzysta z oferty biur podróży, czy tanie wakacje wyszukuje sam, warto przed podjęciem decyzji, podliczyć wszystkie koszty.

 

Bilety kupione, nocleg zarezerwowany, czas się spakować. Dobrze jest przygotować wcześniej listę rzeczy, które mogą być potrzebne na wyjazd. Z pewnością wyjdzie taniej zabrać ze sobą niezbędne przedmioty, niż kupować je na miejscu. W miejscowościach turystycznych ceny windowane są przez popyt, zatem nawet zwykłe środki opatrunkowe mogą kosztować kilkakrotnie drożej niż w miejscu zamieszkania. Podobnie rzecz ma się z bielizną, czy kosmetykami.

Kiedy szczęśliwie uda się już dotrzeć do miejsca docelowego, czas pomyśleć o posiłkach. Jeżeli na miejscu jest dostęp do kuchni, najtaniej wyjdzie samodzielne przygotowywanie posiłków. Jeżeli nie, pozostaje poszukać lokalnych knajpek, przy okazji próbując miejscowych specjałów.  Można się też zaopatrywać lokalnie w świeże owoce i warzywa, czy wypieki. Pozwoli to oszczędzić zawartość portfela, w przeciwieństwie do stołowania w restauracjach.

Tanie podróżowanie jest, jak najbardziej możliwe, ale zawsze wiąże się ze starannym zaplanowaniem podróży i pobytu. Koszty można ciąć skutecznie też na przejazdach przy zwiedzaniu – wcześniej dowiadując się, jaki rodzaj biletów komunikacji publicznej będzie najwygodniejszy. Metod jest wiele, ale wspólnym ich mianownikiem jest zawsze staranne przygotowanie do podróży.

Lot lotowi nierówny. Najlepsze i najgorsze siedzenia w samolocie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię