Southwest Airlines – ile bagażu możesz zabrać

Southwest jest jedyną krajową linią lotniczą, która pozwala pasażerom odprawić dwa bagaże bezpłatnie.

Oferta ta jest dostępna dla wszystkich pasażerów bez względu na cenę biletu, którą zapłacili, status, grupę w której odprawiają się, czy kartę kredytową, którą płacili.

 

Bagaż podręczny

Limit bagażu podręcznego to jedna torba podręczna (10 x 16 x 24 cale) i osobista torba (18,5 x 8,5 x 13,5 cala). Torba podręczna musi się zmieścić w schowkach nad głową, a osobista torba pod siedzeniem.

Torba osobista to laptop, torebka lub plecak.

Bagaż rejestrowany

Linie Southwest Airlines zezwalają na bezpłatne dwie sztuki bagażu rejestrowanego na klienta z biletem, pod warunkiem, że bagaż nie przekracza 50 funtów i 62 cale – po dodaniu długości, szerokości i głębokości.

Opłata za bagaż

Opłatę w wysokości 75 USD za sztukę (w jedną stronę) należy uiścić za bagaż, który ma nadwagę od 51 do 100 funtów

Przedmioty ponadgabarytowe przekraczające 62 cale, ale nie więcej niż 80 cali, można przewozić, ale również trzeba za nie uiścić opłatę w wysokości 75 USD.

 

Przedmioty nie zaliczające się do limitu „jedna torba plus jeden przedmiot osobisty”

  • Sprzęt przytrzymujący w miejscu dziecko, child restraining devices, dla dziecka z wykupionym biletem lub jeśli w samolocie jest dostępne miejsce, aby przewieźć sprzęt bezpłatnie.
  • Urządzenia wspomagające/ruchowe dla osób niepełnosprawnych. Nie ma ograniczeń co do liczby urządzeń wspomagających/mobilności, które pasażer może wnieść na pokład samolotu.
  • Odzież wierzchnia lub inne artykuły odzieżowe do noszenia.
  • Żywność do spożycia w czasie lotu zawarta w opakowaniach jednorazowych.
  • Laski do chodzenia i parasole.

ZJ

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię