5 nawyków, które utrzymają cukier w ryzach

Poranne przyzwyczajenia mają duży wpływ na nasze zdrowie. Papieros, poranna kawa czy brak śniadania nie należą do zdrowych nawyków. Przyjrzymy się prawidłowym nawykom, które mogą utrzymać poprawny poziom cukru – to wcale nie jest takie trudne!

1. Poranny „łyk” wody

Prawidłowe nawodnienie naszego organizmu ma wpływ na zdrowie ogólne naszego ciała. Picie odpowiedniej ilości wody skutecznie obniża poziom cukru. Odwodnienie akompaniuje wraz z dużą ilością cukru w krwi. Dietetycy twierdzą, że woda bardzo pomaga w zapobieganiu koncentracji glukozy we krwi. Warto się zastanowić nad zastąpieniem wszelkich słodkich napojów gazowanych na zwyczajną wodę.

2. Śniadanie

Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, nie bez powodu. Istnieje wiele badań uświadamiających nas, że brak śniadania ma dużo nieprzyjemnych dla nas skutków. Jednym z takich skutków jest właśnie nieświadome windowanie poziomu cukru we krwi.

3. Aktywność fizyczna

Poranna joga czy spacer w dużej mierze pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru. Jak wiemy zaangażowanie naszych mięśni do pracy zamienia glukozę w energię. Jeśli mieszkasz blisko miejsca pracy, spróbuj przejść się pieszo. Jeżeli jednak nie jest to możliwe to jest również alternatywa – zamiast parkować blisko takiego miejsca, zaparkuj troszkę dalej i przejdź się!

4. Kawa

Niestety, bardzo popularny nawyk. Niektórzy nie potrafią nawet zacząć dnia bez kawy.
Kawa nas pobudza i poprawia koncentrację, ale ma to również swoje duże minusy. Kawa, nawet bez cukru może się przyczynić do wzrostu poziomu cukru. Nie musisz wcale rezygnować z kawy! Wystarczy, że będziesz się nawadniał i nie przekroczysz dziennego limitu – 400mg kofeiny.

5. Stres

Stres ma znaczący wpływ na podwyższenie poziomu cukru we krwi. Zrób coś, co daje Ci przyjemność. Zacznij dzień od zadbania o swoje zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Krótka medytacja wydaję się być tutaj idealnym pomysłem.

 

Zdrowe zamienniki śmieciowego jedzenia

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię